GOLIJADA Slaven se sjajno vratio nakon velikog zaostatka, Dinamo do pobjede u sudačkoj nadoknadi

18.05.2024., Koprivnica - SuperSport Prva HNL, 35. kolo, NK Slaven Belupo - GNK Dinamo. Photo: Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Dinamo je u utakmici 35. kola SuperSport HNL-a pobijedio Slaven Belupo 2:3. Strijelci za Plave bili su Fran Brodić, Sandro Kulenović i Luka Vrbančić, dok su za domaćina zabili Daniel Štefulj i Adriano Jagušić.

Trener Dinama Sergej Jakirović izveo je drugu postavu. Naslov prvaka je osigurao, prioritet je sad uzvratna utakmica finala Hrvatskog kupa, koja se igra u srijedu na Rujevici. Slaven je poveo već u 4. minuti. Strijelac je bio Daniel Štefulj, bivši igrač Rijeke i Dinama, s više od 30 metara iskosa. Nije jasno je li htio prebaciti Zagorca ili centrirati, no lopta je ušla neobranjivo pod gredu, ništa nije mogao golman Dinama.

Dinamo je u prvom dijelu igrao loše, a spasio ga je golman Danijel Zagorac odličnom obranom u sudačkoj nadoknadi prvog dijela. Dinamo je ušao odlično u drugo poluvrijeme i preokrenuo do 53. minute. Zabio je Fran Brodić u 48. minuti za 1:1. Bulat je ubacio u sredinu, a napadač Dinama pucao prvi puta u blok, a onda odmah i drugi put lijevom nogom pogodio Čovićevu mrežu za izjednačenje.

Sandro Kulenović zabio je za 1:2 u 53. minuti. Brodić je dobio sjajnu loptu u prostor od Halilovića. Na drugoj stativi vidio je Kulenovića te mu asistirao. Kulenović je imao lak posao i samo je gurnuo loptu u nebranjenu mrežu.

No Slaven je u 62. stigao do izjednačenja golom mladog Adriana Jagušića, koji je ušao s klupe. Ušao je s desne strane na lijevu nogu i pucao. Lopta se odbila od nekog od Dinamovih igrača i promijenila smjer pa nije mogao reagirati Zagorac.

Slaven je u 71. minuti ostao s igračem manje. Michael Agbekpornu dobio je žuti u 69. minuti pa onda i u 71. te je morao napustiti igru.