Sudac Jović otkrio zbog čega je isključio pomoćnog trenera Osijeka

06.02.2022., Nogometni stadion Zagreb, Zagreb - Hrvatski Telekom Prva liga, 22. kolo, NK Hrvatski Dragovoljac - NK Osijek. Nino Bule Photo: Luka Stanzl/PIXSELL

Luka Stanzl/PIXSELL

Pomoćni trener Osijeka Nino Bule dobio je izravni crveni karton koncem prvog poluvremena sraza 23. kola HT Prve lige između Osijeka i Rijeke (1:0).

Prvi suradnik Nenada Bjelice obratio se Franu Joviću sljedećim riječima nakon što zagrebački sudac poslije pregleda video snimke na sugestiju VAR-a nije smatrao da treba dosuditi kazneni udarac za domaćine obzirom da je nakon ubačaja Miloša lopta u ruku u šesnaestercu Rijeke pogodila Krešića:

“Je.em vam mater u pi.ku”.

Bule je potom četvrtom sucu Marku Cestariću poručio: “tebi ću se napiti krvi”, a za vrijeme poluvremena u tunelu mu je dodao: “naći ću te kad tad”.

Jović je također zabilježio da je Bule “tijekom drugog poluvremena dolazio iza južnog gola odakle je davao upute igračima”.

Osim Bule isključenje na utakmici je zaradio i nogometaš Rijeke Issah Abass koji je u 87. minuti prvi žuti karton dobio zbog prigovora, a u 93. minuti je drugu opomenu zaradio radi preoštrog starta.