Nesretni Čestić poklonio Osijeku pobjedu protiv Rijeke

13.02.2022., Osijek - Hrvatski Telekom Prva liga, 23. kolo, NK Osijek - HNK Rijeka. Sava-Arangel Cestic Photo: Dubravka Petric/PIXSELL

Dubravka Petric / Pixsell

U posljednjem susretu 23. kola HT Prve lige Osijek je pred 3.406 gledatelja u Gradskom vrtu slavio protiv Rijeke rezultatom 1:0 (0:0). Ključni trenutak utakmice dogodio se u 85. minuti kada je Sava Čestić nakon ubačaja Marija Jurčevića postigao autogol.

Bijelo-plavi su tako došli do 13. ovosezonske prvenstvene pobjede kojom za vodećim Dinamom uz odigranu utakmicu više zaostaju tri boda dok je Rijeku na ljestvici preskočio Hajduk.

Prva prilika na utakmici pripala je Osijeku. Fiolić je okomitim dodavanjem u 6. minuti u priliku izbacio Fućka koji je pucao pod gredu s desetak metara, ali Labrović je uspio odbiti loptu u korner. Nakon ubačaja iz kuta zaprijetio je i Škorić, a njegov pokušaj glavom odlazi iznad vratnice.

Već u 7. minuti nova dobra intervencija Labrovića koji je obranio pokušaj Kleinheislera s dvadesetak metara koji je išao u sami donji desni kut Rijekina gola.

Novi dobar pokušaj Bijelo-plavih vidjeli smo u 18. minuti kada je s desetak metara iskosa snažno pucao Bohar, a golman gostiju je ponovno dobro obranio. U nastavku akcije pucao je i Žaper, no u njegovom pokušaju nije bilo dovoljno snage.

U 27. minuti nakon ubačaja iz kuta Caktaša glavom je pucao Lončar za još jednu sigurnu obranu Labrovića. Minutu kasnije s dvadesetak metara je rašlje gađao Bohar, ali je bio malo neprecizan.

Caktašev udarac s ruba kaznenog prostora u 30. minuti završio je u bloku Vukčevića, a domaćini su tom prilikom i tražili igranje rukom, no sudac Jović nije reagirao.

Rijeka je uzvratila u 34. minuti kada je Drmić spustio loptu Vučkiću nakon ubačaja Ampema, ali u situaciji 1 na 1 obranu je upisao Ivušić. Video snimka je potom pokazala da gol zbog zaleđa slovenskog napadača ne bi ni bio priznat.

Domaćini su kazneni udarac tražili i u 42. minuti kada lopta nakon ubačaja Miloša u ruku pogađa Krešića, a sudac Jović je nakon asistencije VAR-a i pregleda video snimke odlučio da se ne radi o kažnjivoj situaciji. Zbog prigovora je potom izravni crveni karton dobio pomoćni sudac Osijeka Nino Bule.

13.02.2022., Osijek – Hrvatski Telekom Prva liga, 23. kolo, NK Osijek – HNK Rijeka. Photo: Dubravka Petric/PIXSELL

Prva ozbiljnija šansa u drugom poluvremenu pripala je gostima u 52. minuti kada je udarac sa 16 metara okušao Pavičić, no pucao je ravno u Ivušića. Četiri minute kasnije Murić je odlično ubacio s desne strane, no Škorić u posljednji trenutak ispred Drmića izbacuje loptu u korner.

Rijeka uzvraća u 57. minuti preko Bohara koji je s desetak metara iskosa snažno pucao u bliži kut, a Labrović je obranio njegov pokušaj.

U 67. minuti Škorić nije dobro zahvatio loptu glavom nakon što mu je iz kornera ubacio Bohar.

Blizu pogotka je u 73. minuti bio Kleinheisler koji je s 18 metara gađao suprotni donji kut, ali Labrović paradom uspijeva odbiti loptu u korner.

Kad se već činilo da će sraz Osijeka i Rijeke po drugi put u nizu završiti bez golova domaćini su u 85. minuti ipak došli do gola. Nakon prodora po lijevoj strani Jurčević je uputio povratnu loptu koju je Sava Čestić nehotično poslao u vlastitu mrežu.

U trećoj minuti sudačke nadoknade gosti su ostali s igračem manje nakon što je drugi žuti karton zaradio Abass.