SP SKIJANJE Holdener obranila naslov u alpskoj kombinaciji

epa07353037 Wendy Holdener of Switzerland celebrates in the finish area after winning the women's Alpine Combined race at the FIS Alpine Skiing World Championships in Are, Sweden, 08 February 2019.  EPA/VALDRIN XHEMAJ

Švicarka Wendy Holdener u petak je u švedskom Areu obranila naslov svjetske prvakinje u alpskoj kombinaciji, a do drugog zlata došla je nadmašivši za samo tri stotinke sekunde Slovakinju Petru Vlhovu, što je najmanja razlika između zlatne i srebrne u ovoj disciplini na svjetskim prvenstvima.

Holdener je odlično odskijala spsutaški dio alpske kombinacije, u kojem zaostala samo 42 stotinke za vodećom Austrijankom Ramonom Siebenhofer, specijalisticom za brze discipline. Vlhova je također bila vrlo dobra, a njezin je zaostatak bio 72 stotinke za vodećom, odnosno trideset stotinki za Holdener.

U drugoj vožnji je dugo u vodstvu bila Kanađanka Roni Remme, dok se niz slalomsku stazu nije spustila Vlhova te za sekundu i 10 stotinki nadmašila kanadsku skijašicu.

Tri startna broja poslije na redu je bila 25-godišnja braniteljica naslova, koja je do polovice staze izgubila svu prednost, ali je u donjem dijelu bila bolja od Slovakinje i nadmašila ju za tri stotinke. Vlhovoj je to prvo pojedinačno odličje na svjetskim prvenstvima, nakon što je prije dvije godine osvojila srebro u ekipnom natjecanju.

Broncu je, pomalo neočekivano, osvojila 26-godišnja Norvežanka Ragnhild Mowinckel, kojoj je to prvo odličje na svjetskim smotrama. Vodeća nakon spusta, Austrijanka Siebenhofer, na kraju je zaostala za Norvežankom samo četiri stotinke i osvojila “drvenu medalju”.

U subotu je na Svjetskom prvenstvu u Areu na programu spust za skijaše u kojem je trebao nastupiti i hrvatski reprezentativac Natko Zrnčić-Dim, ali je na današnjem treningu slaloma ozlijedio leđa i neće nastupiti u spustu. Liječnička ekipa naše reprezentacije pokušat će ga osposobiti do ponedjeljka, kad će se skijaši boriti za odličja u alpskoj kombinaciji.

Subotnji spust trebao bi započeti u 12.30 sati.