SP rukometaša: Katar – Japan 31-29

epa08943882 A handout photo made available by Egypt Handball 2021 of Hassan Mabrouk (L) of Qatar in action against Hiroki Motoki (C) of Japan during the match between Qatar and Japan at the 27th Men's Handball World Championship in Alexandria, Egypt, 17 January 2021.  EPA/Hazem Gouda / Egypt Handball 2021 HANDOUT SHUTTERSTOCK OUT HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES

EPA/Hazem Gouda / Egypt Handball

Rukometna reprezentacija Katara svladala je Japan s 31-29 (15-16) u utakmici 2. kola skupine C na Svjetskom prvenstvu rukometaša, koja je odigrana u nedjelju u Aleksandriji.

Katarce su do druge pobjede u prvoj fazi natjecanja predvodili Frankis Marzo s 11 pogodaka te Ahmad Madadi sa šest. Najbolji strijelci japanske reprezentacije bili su Remi Anri Doi sa sedam golova i Yuto Agaire sa šest.

Katar je umalo izgubio gotovo dobivenu utakmicu, kad su Japanci serijom od šest pogodaka anulirali zaostatak od pet golova i poveli sa 27-26 u 53. minuti. U zadnje dvije i pol minute momčadi su ušle izjednačene (29-29) da bi Katarci golovima Hassaballe (59) i Berracheda (60) došli do vrijedne pobjede.

Katar nakon dva kola ima četiri boda i nalazi se na vrhu ljestvice ispred Japana i Hrvatske koji imaju po jedan bod, dok je Angola zadnja bez bodova.

Od 18 sati sastaju se Hrvatska i Angola, a Katar će biti posljednji suparnik hrvatskim rukometašima u prvoj fazi natjecanja. Taj je dvoboj na rasporedu u utorak s početkom u 18 sati.