Sjajni Bojan Bogdanović pogodio sedam trica i odveo Detroit do pobjede nad Miamijem

Miami Heat guard Kyle Lowry (7) defends against Detroit Pistons forward Bojan Bogdanovic (44) during the first half of an NBA basketball game Tuesday, Dec. 6, 2022, in Miami. (AP Photo/Lynne Sladky)

AP Photo/Lynne Sladky

Još jednu sjajnu utakmicu odigrao je Bojan Bogdanović za Detroit koji je s 116-96 pobijedio favorizirani Miami. Pistonsima je ovo sedma pobjeda, uz 19 poraza, i još uvijek je samo Orlando s 5/20 omjerom lošiji u Istočnoj konferenciji.

Na poluvremenu Miami je vodio 50-47 na krilima Tylera Herroa koji je do tada zabio 21 koš uz šut iz igre 7/7, dok je Bogdanović bio na tek tri koša (1/3) i tri asistencije.

Bogdanović je u drugom poluvremenu uzeo loptu i odveo Pistonse do pobjede. Zabio je 28 koševa za ukupnih 31, šutirao je 5/7 za dva i 7/9 za tri koša, upisao još po tri skoka i ukradene lopte te pet asistencija. Odličan je bio i Alec Burks s 18 koševa (6/13) i devet skokova, Saddiq Bey je upisao 14 koševa (4/10), četiri asistencije i po tri skoka i ukradene lopte.

„U drugom poluvremenu smo ubrzali protok lopte, ja sam pogodio par trica i sve nam se otvorilo“, rekao je nakon utakmice Bogdanović koji je ove sezone prosječno na 21.0 koš, 3.6 skokova, 2.6 asistencija i 44.1 posto šuta za tri. „Ovo je velika pobjeda, zadržali smo odličnu napadačku momčad na ispod 100 koševa“, dodao je Bogdanović.

Za Miami Tyler Herro je u drugom poluvremenu malo usporio ritam ali ipak stigao do 34 koša (12/17), Bam Adebayo 21 koš (9/16) i 15 skokova.