Roland Garros: Mate Pavić i Bruno Soares u finalu parova

epa08660030 Mate Pavic of Croatia (L) and Bruno Soares of Brazil (R) celebrate after defeating Wesley Koolhof of the Netherlands and Nikola Mektic of Croatia in the men's doubles final match on the eleventh day of the US Open Tennis Championships the USTA National Tennis Center in Flushing Meadows, New York, USA, 10 September 2020. Due to the coronavirus pandemic, the US Open is being played without fans and runs from 31 August through 13 September.  EPA/JASON SZENES

EPA/JASON SZENES

Splićanin Mate Pavić i brazilski tenisač Bruno Soares borit će se za naslov pobjednika Roland Garrosa u konkurenciji muških parova, a nastup u finalu izborili su u četvrtak pobijedivši u polufinalnom dvoboju prve nositelje Kolumbijce Juana Sebastiana Cabala i Roberta Faraha sa 7-6 (4), 7-5.

U dvoboju aktuanih i prošlogodišnjih pobjednika US Opena Pavić i Soares su bolje krenuli u meč i stigli do ‘breaka’ u trećem gemu, ali su ga već u sljedećem izgubili. Odluka o osvajanju prvog seta pala je u ‘tie-breaku’ u kojem je hrvatsko-brazilski par do ključne prednosti došao kod rezultata 4-4, a potom je Pavić s dva poena na servisu donio osvajanje prve dionice.

Kolumbijci su prvi stekli prednost u drugom setu ‘breakom’ na servis Pavića u petom gemu. U osmom su Soares i Pavić izjednačili rezultat na 4-4 iskoristivši petu priliku za ‘break’. Kad je kod 6-5 za hrvatsko-brazilski par Farah morao osvojiti servis za novi ‘tie-break’, Pavić i Soares su s nekoliko odličnih reterna i reakcija na mreži stigli do dvije meč-lopte (15-40) te nakon 104 minute brobe prvu priliku pretvorili u pobjedu koja ih je odvela u drugo zajedničko finale na Grand Slam turnirima, nakon trijumfa u New Yorku prije mjesec dana.

Soaresu je ovo prvo finale u Roland Garrosu, a Mate Pavić će po drugi put igrati za pariški naslov, nakon što je u finalu 2018. u paru s Austrijancem Oliverom Marachom poražen od francuskog para Herbert – Mahut.

Pavić i Soares bi u pariškom finalu mogli imati iste suparnike kao i za trofej na US Openu, jer će u drugom polufinalu Zagrepčanin Nikola Mektić i Nizozemac Wesley Koolhof igrati protiv prošlogodišnjih pobjednika Roland Garrosa Nijemaca Kevina Krawietza i Andreasa Miesa.