Rebić ozlijedio rame u pobjedi Milana, remi Rome i Juventusa

epa08702204 AC Milan's doctor checks Milan's forward Ante Rebic (C) injured shoulder during the Italian Serie A soccer match between FC Crotone and AC Milan at the Ezio Scida stadium in Crotone, Italy, 27 September 2020.  EPA/CARMELO IMBESI

EPA/CARMELO IMBESI

Nogometaši Milana u nedjelju su golovima Kessiéa i Díaza slavili protiv Crotonea, a hrvatski reprezentativac Ante Rebić travnjak je napustio u 57. minuti zbog ozljede.

Rebić je, naime, nezgodno pao na ruku dok je trčao prema golu suparnika. Nakon ukazane prve pomoći Rebić je prevezen u bolnicu.

Talijanski dnevnik Gazzetta dello Sport objavio je da je Rebiću dijagnosticirano iščašenje lakta lijeve ruke te da prvi pregledi pokazuju da ništa nije slomio.

Milan je tako ostao bez Rebića, ali i bez Ibrahimovića, koji ima koronavirus.

U ostalim jučerašnjim utakmicama drugog kola Seri A Sassuolo je s 4:1 pobijedio Speziju, Verona je minimalno slavila protiv UDeinesea, Napoli je s čak 6:0 svlada Genou, dok su Roma i Juventus odigrali 2:2.

Romu je u vodstvo doveo Veretout u 31. minuti iz kaznenog udarca, a izjednačio je Ronaldo u 44., također s bijele točke. Novo vodstvo Romi donio je dtugim golom večeri Veretout u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena. Adrien Rabiot u 62. minuti dobio je crveni karton, a Juventusu je i s igračem manje bod dobio Ronaldo u 69 minuti.