RB Leipzig šokirao Bayern na Allianz Areni. Borussia Dortmund ima priliku prekinuti dominaciju Bavaraca

epa10641568 Leipzig's Josko Gvardiol (L)  and Munich's Kingsley Coman react during the German Bundesliga soccer match between FC Bayern Munich vs RB Leipzig in Munich, Germany, 20 May 2023.  EPA/Leonhard Simon (ATTENTION: The DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.)

EPA/Leonhard Simon

Nogometaši RB Leipziga pobijedili su Bayern sa 3-1 na gostovanju u Münchenu u utakmici 33. kola njemačke Bundeslige i tako omogućili Borussiji Dortmund da s dvije pobjede u posljednja dva nastupa prekine desetogodišnju dominaciju Bavaraca na domaćim travnjacima.

Bayern je poveo pogotkom Sergea Gnabryja u 25. minuti, da bi gosti iz Leipziga napravili veliki preokret u drugom poluvremenu. Prvo je za 1-1 pogodio Konrad Laimer u 65. minuti, da bi gosti do pobjede došli golovima iz kaznenih udaraca. U 76. minuti uspješan izvođač bio je Christopher Nkunku, a deset minuta poslije Sommera je s bijele točke svladao i Dominik Szoboszlai za konačnih 3-1.

Joško Gvardiol je bio u početnoj postavi RB Leipziga i igrao do 87. minute, a u 69. je zaradio žuti karton.

Josip Stanišić je ostao na klupi za pričuve Bayerna koji još uvijek ima bod prednosti pred Borussijom, ali momčad iz Dortmunda sada ima sve u svojim rukama.

Bavarcima za 11. naslov zaredom ostaje još nada da će i Borussia napraviti neki kiks, u nedjelju na gostovanju u Augsburgu ili u posljednjem kolu, kad će na svom stadionu ugostiti Mainz. Bavarci će u zadnjem kolu gostovati u Koelnu.

RB Lepzig je pobjedom na Allianz Areni osigurao mjesto u Ligi prvaka za sljedeću sezonu jer je sa 63 boda nedostižan za Union Berlin i Augsburg koji su na 59 bodova. Momčad koja će biti uspješnija u posljednje kolu bit će četvrti njemački predstavnik u Ligi prvaka, a na strani momčadi iz Berlina je i bolja gol-razlika za četiri pogotka.

Union će u zadnjem kolu ugostiti Werder, a Freiburg će gostovati u Frankfurtu kod Eintrachta.

Njemačka – 33. kolo
Hertha – Bochum 1-1 (Tousart 63 / Schlotterbeck 90+4)
Hoffenheim – Union 4-2 (Bebou 22, Kramarić 36-11m, 90, Dabbur 90+9 / Doekhi 45+4, Laidouni 90+5)
Schalke – Eintracht 2-2 (Terodde 1, Polter 85 / Kamada 21, Tuta 59)
Werder – Koeln 1-1 (Schmid 73 / Tigges 36)
Bayern – RB Leipzig 1-3 (Gnabry 25 / Laimer 65, Nkunku 76-11m, Szoboszlai 86-11m)