PREMIERLIGA Prvak Chelsea izgubio od Burnleyja na startu prvenstva

epa06140205 Burnley Sam Vokes (3-L) celebrates scoring a goal during the English Premier league game between Chelsea and Burnley at Stamford Bridge stadium in London, Britain, 12 August 2017.  EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

Aktualni prvak Engleske Chelsea poražen je u prvom kolu Premierlige na Stamford Bridgeu od Burnleyja. Utakmica je završila rezultatom 3:2, a Chelsea je dobio čak dva crvena kartona.

Već u 14. minuti Gary Cahill dobio je izravni crveni karton zbog prekršaja. Burnley je do kraja prvog poluvremena otišao na čak 3:0. sam Vokes je pogodio u 24. i 43. minuti, a Stephen Ward u 39. minuti.

Alvaro Morata, koji je ušao na početku drugog poluvremena, smanjuje na 3:1 u 69. minuti na asistenciju Wiliana. Chelsea ostaje s devetoricom, nakon što je drugi žuti karton u 81. minuti dobio Cesc Fabregas. Do kraja utakmice ‘Bluesi’ su uspjeli tek smanjiti na konačnih 3:2. Pogodio je u 88. minuti David Luiz na asistenciju Morate.

U ostalim susretima Hiddersfield je s 3:0 slavio protiv Crystal Palacea, Everton je minimalno pobijedio Stoke, Suthampton i Swansea odigrali su bez golova, dok je WBA slavio kod kuće protiv Bournemoutha sa 1:0.