Premier liga: Chelsea i Manchester United odigrali bez golova

epa09043096 Manchester United's Fred (L) in action against Chelsea's Christian Pulisic (R) during the English Premier League soccer match between Chelsea FC and Manchester United in London, Britain, 28 February 2021.  EPA/Ian Walton / POOL EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

EPA/Ian Walton

U derbiju 26. kola engleske Premier lige Chelsea i Manchester United su na Stamford Bridgeu odigrali bez pogodaka.

Mateo Kovačić je odigrao cijelu utakmicu za londonsku momčad i imao je dva udarca prema vratima gostiju, ali je u oba navrata De Gea lakoćom obranio pokušaje hrvatskog reprezentativca.

Manchester United je na drugom mjestu s 50 bodova te za vodećim Manchester Cityjem zaostaje 12 bodova. Leicester je s 49 bodova treći, a četvrti je West Ham s 45. Na petoj je poziciji Chelsea s 44 boda.

Tottenham – Burnley

U prethodnom nedjeljnom dvoboju odigranom u Londonu Tottenham je svladao Burnley s 4-0 (3-0) uz dva pogotka Garetha Balea.

Dinamov suparnik u osmini finala Europske lige pokazao se protiv Burnleyja u vrlo dobrom izdanju i već nakon pola sata igre stvorio tri pogotka prednosti. Kombinacija južnokorejskog reprezentativca Sona i Garetha Balea dovela je do prvog pogotka Spursa već u 2. minuti.

U 15. minuti Harry Kane je udarcem s desetak metara svladao Popea, a u 31. minuti to je uspjelo i Lucasu Mouri. U 55. minuti Bale je postigao i drugi pogodak, a ponovno je u ulozi asistenta bio Son.

Imali su domaći još nekoliko vrlo izglednih prilika, ponajviše iz brzih kontranapada, ali im je nedostajalo preciznosti u završnici za još uvjerljiviju pobjedu momčadi Josea Mourinha.

Sheffield United – Liverpool

U prvoj utakmici nedjeljnog programa Arsenal je došao do pobjede u Leicesteru, gdje je s 3-1 (2-1) nadigrao Leicester City. Domaća momčad je povela pogotkom Tielemansa već u 6. minuti, ali je golovima Davida Luiza u 39. minuti te Lacazettea iz kaznenog udarca u drugoj minuti sučevog dodatka Arsenal već do poluvremena došao u prednost. Pobjedu ‘topnika’ potvrdio je Nicolas Pepe golom u 52. minuti.

U dvoboju Crystal Palacea i Fulhama nije bilo pogodaka.

U nedjelju je na rasporedu još i dvoboj Sheffield United – Liverpool (20.15 sati), a kolo će u ponedjeljak zaključiti Everton i Southampton (21.00).