Lokomotiva svladala Goricu u derbiju začelja

22.10.2022., stadion u Kranjcevicevoj ulici, Zagreb - SuperSport HNL, 14. kolo, NK Lokomotiva - HNK Gorica. Silvio Gorican. Photo: Igor Kralj/PIXSELL

Igor Kralj / Pixsell

Lokomotiva je zakucala Goricu na dno prvenstvene ljestvice. U dvoboju 14. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige izabranici Silvija Čabraje su u Kranjčevićevoj upisali pobjedu rezultatom 2:1 (1:0). Za slavlje domaćih su pogodili Sandro Kulenović i Silvio Goričan dok je privremeno izjednačenje gostima donio Toni Fruk.

Lokomotiva je tako došla do četvrte prvenstvene pobjede nakon što je u pet prethodnih ligaških utakmica osvojila samo jedan bod. Na taj način je barem privremeno skočila na sedmo mjesto ljestvice, a današnjem suparniku je pobjegla na velikih sedam bodova prednosti.

S druge strane nastavlja se agonija velikogoričkog prvoligaša koji je u sedam ogleda u kojima ih je vodio Igor Angelovski, a nakon smjene Samira Toplaka, upisala samo bod protiv Šibenika. Sa samo šest osvojenih bodova nalaze se na posljednjem mjestu ljestvice, a Rijeka i Šibenik im bježe šest bodova.

Bolju igru u prvom dijelu domaćin je okrunio u 32. minuti kada je Stojković spustio loptu do Kulenovića, a on si je petom omogućio prostor za udarac kojim je matirao Banića.

Na startu drugog dijela, u 52. minuti, Gorica je stigla do izjednačenja prekrasnim pogotkom Tonija Fruka koji je nakon dodavanja Denija Jurića s ruba šesnaesterca izvrsno pogodio suprotne rašlje.

Odlučujući zgoditak smo vidjeli u 74. minuti kada je drugu asistenciju na susretu zabilježio Stojković, a ovaj put je nakon solo prodora loptu u rašlje poslao Goričan koji je prilikom dobio od starta drugog poluvremena.

Gosti su najbolji priliku da izbjegnu novi poraz propustili u 87. minuti kada je nakon nesporazuma Pršira i Suka potonji iz dobre pozicije poslao loptu poviš grede.

Kolo se nastavlja od 17:10 kada počinje duel Varaždina i Osijeka.