Liga prvaka: Bayern uvjerljiv u Rimu, Chelsea slavio u Bukureštu

epa09032506 Munich's Robert Lewandowski celebrates after scoring the 0-1 goal during UEFA Champions League round of 16 first leg soccer match between SS Lazio and Bayern Munchen at Stadio Olimpico in Rome, Italy, 23 February 2021.  EPA/MAURIZIO BRAMBATTI/BT

EPA/MAURIZIO BRAMBATTI/BT

Nogometaši Bayerna uvjerljivo su svladali Lazio s 4-1 u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka odigranoj u utorak u Rimu, a Chelsea je iskoristio igranje na neutralnom turniru u Bukureštu, gdje je s 1-0 svladao Atletico Madrid i stvorio značajnu prednost za uzvrat.

Već u 9. minuti Robert Lewandowski je zatresao mrežu nakon pogreške obrane Lazija za vodstvo Bayerna. Na 2-0 povisio je 17-godišnji Englez Jamal Musiala u 24. minuti, a u 42. minuti je treći pogodak za Bavarce postigao Leroy Sane. Već u drugoj minuti nastavka Bayern je došao do četvrtog pogotka, kad je loptu u svoju mrežu poslao domaći branič Acerbi. Lazio je ipak došao do pogotka u 49. minuti, kad je sve sam napravio Joaqin Correa.

Uzvrat na Allianz Areni 17. ožujka trebao bi biti samo formalnost za Bayern.

Jedini pogodak na Nacionalnom stadionu u Bukureštu postignut je u 71. minuti, a strijelac je atraktivnim udarcem preko glave bio francuski napadač Olivier Giroud. Mateo Kovačić je bio u početnoj postavi londonske momčadi i igrao je do 74. minute.

Uzvrat na Stamford Bridgeu je na rasporedu 17. ožujka.

Liga prvaka, osmina finala - prve utakmice
16. veljače
Barcelona - PSG          1-4 (Messi 27-11m / Mbappe 32, 65, 85, Kean 70)
RB Leipzig - Liverpool   0-2 (Salah 53, Mane 58)

17. veljače
Porto - Juventus         2-1 (Taremi 2, Marega 46 / Chiesa 82)
Sevilla - Borussia D.    2-3 (Suso 7, L. de Jong 84 / Dahoud 19, Haaland 27, 43)

23. veljače
Atletico M. - Chelsea     0-1 (Giroud 71)
Lazio - Bayern            1-4 (Correa 49 / Lewandowski 9, Musiala 24, Sane 42, Acerbi 47-ag)