Liga nacija: Nizozemska – BiH 3-1

epa08822483 Rhys Norrington-Davies of Wales (L) in action against Matt Doherty of Ireland (R) during the UEFA Nations League soccer match between Wales and Ireland at the Cardiff City stadium in Cardiff, Britain, 15 November 2020.  EPA/PETER POWELL

EPA/PETER POWELL

U dvoboju elitne Lige A Lige nacija nogometaši Nizozemske su u Amsterdamu svladali BiH s 3-1 i vratili se u borbu za prvo mjesto u skupini.

Wijnaldum je nakon samo 14 minuta susreta zabio dva gola, Depay je u 55. minuti povećao na 3-0, da bi napadač belgijskoga Eupena Smail Prevljak smanjio u 63. minuti. Otkad je novi izbornik Dušan Bajević stupio na dužnost BiH je bez ijedne pobjede, ispali su iz baraža za EURO, a u Ligi nacija su ovim porazom zauzeli zadnje mjesto i ispali iz Lige A. Nizozemska je sada prva s 8 bodova, Poljska ima 6, Italija 5, a kasnije večeras se sastaju ove dvije selekcije u Reggio Emiliji.

U Ligi B Turska je došla do prve pobjede (3-2) nanijevši u Istanbulu Rusiji prvi poraz.Poraz Rusije dodatno je zakomplicirala situaciju u ovoj skupini, u kojoj večeras Mađari dočekuju Srbe.

Wales je u “otočkom derbiju” slavio u Cardiffu protiv Irske s 1-0 golom Brooksa. Iako vode u skupini s čak 13 bodova i gol-razlikom 4-0 Velšani nisu osigurali  prvo mjesto u skupini jer su Finci slavili kod Bugarske s 2-1 i imaju samo bod manje od Walesa.

Četiri dana nakon što su u Gruziji osigurali povijesni, prvi plasman na EURO, Makedonci su u Skopju s 2-1 nadigrali Estoniju i preuzeli vodstvo u skupini 2 Lige C. Samo bod manje imaju Armenci, koji su slavili u gostima kod Gruzije s 2-1.

U dvoboju dviju reprezentacija koje su također u srijedu izborili nastup na EURU Slovačka je u Trnavi svladala Škotsku s 1-0 pogotkom Gregusa u 32. minuti. Slovaci se u skupini Lige B bore za izbjegavanje zadnjega mjesta, dok su Škoti ostali vodeći u skupini.