Lecce srušio Lazio i produžio nadu

Youtube

Nogometaši Leccea izborili su iznimno važna tri boda u borbi za prvoligaški spas nakon što su u prvom susretu 31. kola pobijedili Lazio sa 2-1.

Lecce je ovom pobjedom napustio zonu ispadanja preskočivši Genou, koja je sada u ‘crvenom’.

Lazio je poveo već u petoj minuti utakmice golom Felipea Caiceda, no Lecce je uspio okrenuti rezultat usprkos promašenom kaznenom udarcu.

Izjednačio je Khouma Babacar u 30. minuti, a u posljednjim trenucima prvog dijela domaćin je mogao do vodstva, no Marco Mancosu je prebacio vrata. Ipak, već u drugoj minuti drugog dijela Lecce je stigao do prednosti nakon što je Fabio Lucioni svladao Thomu Strakoshu.

Do kraja utakmice gosti su pritiskali tražeći izjednačenje, no Brazilac Gabriel je na vratima domaćeg sastava radio čuda. U trećoj minuti nadoknade Lazio je ostao s igračem manje nakon što je isključen Patric.

Večeras se u derbiu kola sastaju Milan – Juventus, a torinski sastav bi pobjedom pobjegao Laziju na ogromnih 10 bodova viška.

OZNAKE: lazio, Leccea