Jakirović: “Utakmica s Hajdukom je važna, prevažna”

15.12.2023., Zagreb - GNK Dinamo Media Day prije utakmice protiv Hajduka. Bruno Petkovic, Takuro Kaneko, Sergej Jakirovic Photo: Marko Lukunic/PIXSELL

Marko Lukunic/PIXSELL

Dinamo u nedjelju u 17:15 na Maksimiru dočekuje Hajduk u velikom derbiju 19. kola SuperSport HNL-a. Dan nakon pobjede protiv Ballkanija (3:0), kojom je Dinamo ponovno prezimio u Europi, trener Sergej Jakirović je s Brunom Petkovićem i Takurom Kanekom bio na druženju s novinarima.

Dinamu je utakmica protiv Ballkanija bila 31. u ovoj polusezoni, ali je momčad baš u njezinoj završnici konačno ušla u solidnu formu. Dinamo je dobio pet utakmica zaredom, u zadnje četiri nije primio gol i prepun samopouzdanja dočekuje derbi sa Splićanima.

“Sigurno smo jako zadovoljni što smo ostvarili cilj. Nije bilo jednostavno, činilo se dobro nakon prve utakmice s Astanom, ali onda smo zaredali s tri poraza. Mogli smo protiv Viktorije uzeti više, u Prištini nismo ništa ni zaslužili.

Odigrali su dečki kvalitetno ove dvije utakmice i zasluženo smo prošli. Nije bilo jednostavno zbog svega što se događalo. Napale su nas ozljede, u kratkom periodu imali smo puno utakmica, ali opet smo se uspjeli izvući, što je jako dobro za nas”, rekao je Jakirović u uvodu za Index.

O eventualnoj pobjedi nad Hajdukom

Važna, prevažna utakmica, iako mislim da se neće tu ništa odlučiti. Može biti psihološka prednost, znamo što nam je činiti, imamo dvije utakmice manje, imamo zaostatak i pokušat ćemo sve napraviti da na radost navijača pobijedimo Hajduk. Jako bi puno značilo u psihološkom smislu da odemo na pauzu s minus četiri.

Cijelo vrijeme zaostajemo, a stalno se broje te dvije odgođene utakmice, ali njih moraš pobijediti. A to će biti zahtjevno, sve ovisi kakav će biti i protivnik. Moramo pronaći snage da pobijedimo. Uvijek se nešto računa, odgađaju se utakmice, ali to moraš pokazati na terenu.

O ozljedama

Boško Šutalo će danas napraviti magnet, on malo šepa na tu nogu. Emrelija boli koljeno, neće biti u kadru, kao ni Drmić.

Odluka HNS-a

Dobra je odluka da nema odgoda. Ako cijela Europa igra stalno, smatram da je to dobra odluka, bit će regularnije i nama lakše u psihološkom smislu.

O Kaneku

Kaneko shvaća, ja više pričam s Kenom, haha. Imao je vatreno krštenje u Splitu, bio je malo fasciniran, ali sad se prilagodio i donosi nam razliku, što je sjajna stvar za nas.

O Baturini

Vidjet ćemo. Maloprije sam s njim pričao, bolje se osjeća, ali jasno da je to ostavilo traga. Namjerno sam ga stavio od prve minute, bolje to nego da uđe s klupe pa reagira kako je reagirao u prvom poluvremenu. Onda bi bilo problema! Ušli smo svjesno da odigra poluvrijeme, a onda ako može više, super, ako ne, da ga zamijenimo.

O više lica na utakmicama

Jasno je nama sve, radimo analize. Nekad mi to nije jasno, pogotovo kad završiš dobro utakmicu, pobijediš. Uvijek očekujem više samopouzdanja, više sigurnosti, čak smo dobro i ušli, a onda je došlo do grešaka, stalno si u kontra ritmu, bojiš se da nešto ne zaluta…

Možda je to stvar koncentracije, ne želim da se ijedan igrač boji. Ipak je ovo samo sport, nemaš se čega bojati. Nadam se da će toga biti u budućnosti što manje.

Teške utakmice

Najteže sam doživio, osobno me pogodio, poraz od Ballkanija. To nije bio izgled moje momčadi, uvijek smo imali glavu i rep. A u prvenstvu, Gorica i Varaždin, tu smo zaslužili puno više. U Gorici smo ostali bez ičega, u Varaždinu se spašavali nakon što smo odigrali možda i najbolje poluvrijeme.