ODBIJENICA BAYERNU? Josip Stanišić želi ostati u Leverkusenu

Anke Waelischmiller/Sven Simon / imago sportfotodienst / Profimedia

Bayer Leverkusen je u pretposljednjem, 33. kolu Bundeslige pregazio Bochum u gostima 5:0 i došao do 50. uzastopne utakmice bez poraza. Hrvatski reprezentativni branič Josip Stanišić (24) bio je strijelac u 86. minuti, dok je u 93. minuti asistirao Alejandru Grimaldu.

Stanišić je tako u 35 utakmica za Leverkusen ove sezone upisao četiri gola i šest asistencija i odigrao veliku ulogu u sjajnom nizu svoje momčadi. Sky Germany izvještava da Stanišić želi ostati u Bayeru nakon isteka posudbe na ljeto umjesto da se vrati u Bayern München.

U početku se Stanišić borio za minutažu u Leverkusenu, ali nakon prijelaza godine igrao je sve važniju ulogu u Leverkusenovom pohodu na tri naslova.

Iza Stanišića je odličan tjedan – prošlog četvrtka je postigao izjednačujući pogodak u uzvratnoj utakmici Europske lige s Romom a onda je postigao gol i asistirao u pobjedi Leverkusena protiv Bochuma u nedjelju.

Leverkusen je obaviješten o Stanišićevoj želji, ali razgovori između Bayerna i Leverkusena tek se trebaju održati.

Međutim, nije poznato bi li Bayern, momčad koja stalno kupuje od konkurenata, bio spreman prodati izravnom konkurentu, navodi Sky. Stanišićev ugovor s Bayernom istječe 2026. godine, a Transfermarkt ga procjenjuje na 18 milijuna eura.

SERIJSKI POBJEDNIK Hoćeš naslov? Uzmi Stanišića. ‘Vatreni’ na dlanu ima nevjerojatnih: pet trofeja