Inter uvjerljiv protiv Cagliaria

epa08128587 Inter's Marcelo Brozovic (L) and Cagliari's Lucas Castro in action during the Italy Cup round of 16 soccer match FC Inter vs Cagliari Calcio at the Giuseppe Meazza stadium in Milan, Italy, 14 January 2020.  EPA/MATTEO BAZZI

EPA/MATTEO BAZZI

Nogometaši milanskog Intera uvjerljivom 4-1 (2-0) domaćom pobjedom protiv Cagliarija plasirali su se u četvrtfinale Talijanskog kupa.

Inter je poveo golom Lukakua (1) nakon samo 20-ak sekundi igre, na 2-0 je povisio Broja Valero (22), da bi Lukaku (49) svojim drugim golom početkom nastavka riješio sve dvojbe oko pobjednika. Na 3-1 smanjio je Oliva (72), da bi konačnih 4-1 postavio Ranocchia (80).

Marcelo Brozović igrao je za Inter do 70. minute, dok je Marko Rog za Cagliari odigrao drugo poluvrijeme.

Inter će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika susreta Fiorentina – Atalanta koji je na programu u srijedu.

U utorak su se među najboljih osam plasirali još Napoli i Lazio koji su kao domaćini sigurno svladali drugoligaše Perugiju, odnosno Cremonese.

Napoli je d 2-0 (2-0) pobjede protiv Perugije stigao golovima Insignea (26-11m, 38-11m) s bijele točke, dok je Lazio sa 4-0 (2-0) svladao Cremonese, a u strijelce su se upisali Patric (10), Parolo (26), Immobile (58-11m) i Bastos (89).

Još prošlog tjedna u četvrtfinale se plasirao i Torino, dok će u srijedu igrati Fiorentina – Atalanta, Milan – SPAL i Juventus – Udinese, a Parma – Roma će igrati u četvrtak.

OZNAKE: inter cagliari