Dinamo očekivano upisao tri boda protiv Lokomotive i vratio se na vrh ljestvice

11.04.2021., stadion u Kranjcevicevoj, Zagreb - Hrvatski Telekom Prva liga, 28. kolo, NK Lokomotiva - GNK Dinamo. Petar Stojanovic, Josko Gvardiol

Josip Regovic/PIXSELL

Dinamo se rutinskom pobjedom nad Lokomotivom u 28. kolu HT Prve lige vratio na vodeće mjesto ljestvice. Plavi su u Kranjčevićevoj slavili rezultatom 0:2 (0:1), a u strijelce su se upisali Joško Gvardiol i Iyayi Atiemwen.

S nova tri boda momčad Damira Krznara se odvojila na dva boda prednosti pred prvim pratiteljem iz Osijeka, a uz to ima i jednu odigranu utakmicu manje, riječ je o odgođenom derbiju s Hajdukom na Poljudu.

Lokomotiva se pak osam kola do kraja sezone nalazi na mjestu koje vodi u Drugu HNL, a Varaždin i Istra 1961 joj bježe četiri boda.

Dinamo je od početka zagospodario terenom, ali usprkos tome nije uspio kreirati značajnije prilike. Do gola Plavi ipak dolaze u 30. minuti kada je Gvardiol pored dva igrača Lokomotive s desetak metara uspio uputiti udarac u prvi kut kojim je matirao vratara Hendiju. Bio je to ujedno prvi šut Dinama u okvir gola Lokomotive.

Gvardiol je do gola mogao doći i u 35. minuti kada je probio po lijevoj strani, ali njegov pokušaj brani Hendija. Samo dvije minute kasnije Kastrati je povratnom loptom uposlio Ademija, a njegov udarac s 15 metara odlazi iznad grede.

Chajia je u 50. minuti s ruba kaznenog prostora dobro gađao prvi kut, ali odličnom obranom se iskazao Livaković.

Dinamo do novog gola dolazi u 69. minuti kada je Jakić dugačkim dodavanjem uposlio Oršića, a on je glavom spustio loptu za Atiemwena koji poluvolejem šalje loptu pod gredu.

Plavi su do konca susreta rutinski sačuvali stečenu prednost te su tako upisali jubilarnu 20. pobjedu u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.