BUNDESLIGA: Asistencija Olma u pobjedi Leipziga, remi bez golova Wolfsburga i Bayera

epa08683767 Leipzig's Dani Olmo (L) in action against Mainz's Moussa Niakhate during the German Bundesliga soccer match between RB Leipzig and FSV Mainz 05 in Leipzig, Germany 20 September 2020.  EPA/FILIP SINGER CONDITIONS - ATTENTION: The DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.

EPA/FILIP SINGER

Nogometaši RB Leipziga u nedjelju su svladali Mainz s 3:1 u prvom kolu njemačke Bundeslige. U drugom nedjeljnom susretu Wolfsburg i Bayer Leverkusen odigrali su bez pogodaka.

Leipzig je poveo u 17. minuti preko Emila Forsberga, koji je bio precizan s bijele točke. Vodstvo je povisio Yussuf Poulsen, koji je u 21. minuti iskoristio asistenciju bicšeg nogometaša Dinama Danija Olma.

Jean-Philippe Mateta smanjio je u 48. minuti, a konačni rezultat postavio je Amadou Haidara, koji je u 51. minuti pogodio na asistenciju Forsberga.