BOSTON POVEO 3-0 Indiana prosula +18, bolesni Jrue Holiday riješio utakmicu

AP Photo/Michael Conroy

Indiani u trećoj utakmici finala Istočne NBA konferencije nije za pobjedu bilo dovoljno ni 18 koševa prednosti, bilo je 84-66, na točno šest minuta prije kraja treće četvrtine. Na kraju je bilo 114-111 za Boston koji je tako poveo s 3-0 i ima priliku u ponedjeljak navečer doći do „metle“ i drugi puta u tri godine plasirati se u finale, protiv Dallasa ili Minnesote.

Jrue Holiday je s 14 koševa (4/10) bio tek četvrti strijelac Celticsa, imao je i devet skokova te po tri asistencije i ukradene lopte, ali se ipak može nazvati herojem Bostona. Prvo, jer je zaigrao iako se ujutro probudio s temperaturom, osjećao se toliko loše da nije došao ni na jutarnji trening, i drugo, jer je u finišu utakmice odradio sve najbolje što je mogao. Prvo je na 39 sekundi prije kraja zabio za 111-111 a onda i dodatno bacanje nakon prekršaja za vodstvo a zatim, nakon promašaja Tatuma i Nembharda na svakoj strani, u zadnjem napadu Pacersa tri sekunde prije ukrao loptu Nembhardu pa pogodio oba bacanja za konačnih 114-111. Nesmith je potegnuo tricu za eventualno izjednačenje sa zvukom sirene, nije zabio.

Jayson Tatum je zabio 36 (12/23) uz deset skokova i osam asistencija za Boston, Jaylen Brown 24 (10/18), Al Horford 23 (7/12 za tri). Za Indianu koja je igrala bez Tyresea Haliburtona Andrew Nembhard je imao 32 koša (12/21) i devet asistencija, T.J. McConell 23 koša (10/17), devet skokova i šest asistencija, po 22 su zabili Pascal Siakam (9/18, šest asistencija) i Myles Turner (9/16, deset skokova).