Asistencija Rakitića u gostujućoj pobjedi Seville

24.02.2022., stadion Maksimir, Zagreb - Uzvratna utakmica sesnaestine finala UEFA Europske lige, GNK Dinamo - FC Sevilla. Ivan Rakitic Photo: Luka Stanzl/PIXSELL

Luka Stanzl/PIXSELL

Bivši hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić ubilježio je asistenciju za treći gol Seville u gostujućoj pobjedi kod Levantea (3-2).

Rakitić je u 81. minuti izveo udarac s kuta, a Jules Kounde je pogodio za 3-1. Andalužani su vodili s 2-0 pogocima Jesusa Corone (14, 27), a za domaću momčad iz Valencije strijelci su bili Morales (22-pen) i Soldado (87). Morales je u 71. minuti promašio penal za Levante.

Sevilla se pobjedom vratila na drugo mjesto s 15 bodova manje od Reala, dok je Levante ostao predzadnji.

U drugom dvoboju je Rayo Vallecano kao gost pobijedio Espanyol s 1-0 golom Guardiole (42).

1. Real Madrid 33 24 6 3 69:29 40 78

2. FC Sevilla 33 17 12 4 49:27 22 63

3. Atletico Madrid 33 18 7 8 59:39 20 61

4. FC Barcelona 31 17 9 5 60:32 28 60

5. Betis Sevilla 33 17 6 10 56:38 18 57

6. Real Sociedad 32 15 10 7 32:30 2 55

7. Villarreal 33 14 10 9 53:31 22 52

8. Athletic Bilbao 32 11 12 9 36:32 4 45