Afrički Kup nacija – poznati polufinalisti

Kamerun i Gana, te Burkina Faso i Egipat igrat će u polufinalu afričkog Kupa nacija koji se održava u Gabonu.

U posljednjem četvrtfinalnom ogledu Egipat je pobijedio Maroko 1-0, a pobjednika je odlučio pogodak Abdula Kahrabe u 88. minuti.

Egipat će u polufinalu igrati protiv Burkine Faso koja je u subotu pobijedila Tunis sa 2-0 golovima Aristidea Bancea (81) i Prejucea Nakoulma (84).

U drugom polufinalnom paru sastat će se Gana i Kamerun. Nogometaši Gane izborili su polufinale pobjedom protiv DR Konga 2-1. Pobjedu Gani donijela su braća Ayew, Jordan i Andre. Jordan je doveo Ganu u vodstvo u 63. minuti, svega pet minuta kasnije izjednačio je Paul M’Poku, no Andre Ayew je u 78. minuti realizirao kazneni udarac za pobjedu.

Kamerun je plasman u polufinale izborio u subotu boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedivši Senegal 5-4. U regularnom dijelu i produžetku nije bilo golova, a odluka je pala u zadnjoj petoj seriji jedanaesteraca, kada je kamerunski vratar Fabrice Ondoa obranio udarac Sadiu Manea, a Vincent Aboubakar je odveo Kamerun u polufinale.