US OPEN Ćorić uvjerljivo u 4. kolu

epa06775716 Borna Coric of Croatia plays Thomas Fabbiano of Italy during their men’s second round match during the French Open tennis tournament at Roland Garros in Paris, France, 31 May 2018.  EPA/CAROLINE BLUMBERG

Mladi hrvatski tenisač, 21-godišnji Borna Ćorić po prvi se put u karijeri plasirao u 4. kolo  nekog “grand slam” turnira nakon što je u 3. kolu US Opena svladao Rusa Danila Medvedeva sa 6-3, 7-5, 6-2.

Ćorić se bolje snašao u nervoznom prvom setu u kojemu su oba igrača napravila veliki broj neprisiljenih pogrešaka te je kaznio vrlo loše serviranje Medvedeva. U drugom setu Ćorić je kod 5-4 propustio servis za set, no odmah potom je uspio još jednom oduzeti servis Medvedevu i zatim iskoristiti drugu priliku da privede tu dionicu igre u svoju korist. Kada je Ćorić napravio “break” za 2-1 u trećem setu više nije bilo dvojbe tko će izaći kao pobjednik.

Bila je ovo treća Ćorićeva pobjeda u četvrtom međusobnom susretu protiv Medvedeva.

U 4. kolu Ćorić će igrati protiv trećeg igrača svijeta i pobjednika US Opena iz 2009. godine, Argentinca Juana Martina Del Potra koji je u 3. kolu svladao Španjolca Fernanda Verdasca sa 7-5, 7-6 (8), 6-3.

Ćorić i Del Potro se dosada nisu susretali.

Branitelj naslova i prvi igrač svijeta Španjolac Rafael Nadal uspio se plasirati u 4. kolo teško izborenom pobjedom protiv mlado Rusa Karena Hačanova od 5-7, 7-5, 7-6 (7), 7-6 (3). Hačanov je nakon osvojenog prvog seta imao i prednost od 5-4 uz servis u drugom, no nije uspio odservirati za 2-0 u setovima da bi u “tie-breaku” trećeg seta napravio čak tri dvostruke servis pogreške kojima je omogućio Nadalu prednost od 2-1. Sljedeći Nadalov suparnik bit će Gruzijac Nikoloz Basilašvili.

Kod tenisačica je u najiščekivanijem susretu 3. kola Serena Williams uvjerljivo sa 6-1, 6-2 svladala svoju sestru Venus te će joj sljedeća suparnica biti Estonka Kaia Kanepi.

Braniteljica i trenutačno treća tenisačica svijeta Amerikanka Sloane Stephens plasirala se u 4. kolo zahvaljujući 6-3, 6-4 pobjedi protiv nekadašnje prve igračice svijeta Bjeloruskinje Viktorije Azarenke. Sljedeća prepreka na putu ka obrani naslova za Stephens će biti Belgijanka Elise Mertens koja je u 3. kolu nadigrala Čehinju Barboru Strycovu sa 6-3, 7-6 (4).