PRIMERA Pobjeda Barcelone, Messi zabio dva gola, Rakitić ušao u drugom poluvremenu

epa06238407 FC Barcelona´s midfielder Sergio Busquets celebrates his goal during the Spanish Primera Division match FC Barcelona vs UD Las Palmas, 01 October 2017 in Barcelona, Spain. The board of the FC Barcelona decided to play behind closed doors. The club released a statement on their official website which reads: "FC Barcelona condemns the events which have taken place in many parts of Catalonia today in order to prevent its citizens exercising their democratic right to free expression. Given the exceptional nature of events, the Board of Directors have decided that the FC Barcelona first-team game against Las Palmas will be played behind closed doors following the Professional Football League's refusal to postpone the game."  EPA/Alejandro Garcia

Nogometaši Barcelone u nedjelju su, na praznom Nou Campu, svladali Las Palmas sa 3:0. Čelnici kluba zatražili su odgađanje utakmice zbog policijskog nasilja u Kataloniji zbog održavanja refereduma o neovisnosti. Ipak, liga nije dopustila odgodu, pa se utakmica, zbog sigurnosti, odigrala pred praznim tribinama.

Barcelona je u vodstvo došla u 49. minuti preko Sergija Busquetsa, a pobjedu je potvrdio Leo Messi, inače asistent kod prvog gola, u 70. i 77. minuti.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić ušao je u igru u drugom poluvremenu te imao jedan opasan udarac na vrata Leandra Chichizole.

Barcelona je tako ostala jedina sopostotna momčad Primere i sada, nakon sedam odigranih utakmica, imaju 21 bod, pet više od drugoplasirane Seville. Las Palmas je sedamnaesti sa šest bodova.