PREMIERLIGA City bolji od Chelseaja, hat-trick Agüera

EPA/SEAN DEMPSEY

Hat-trick Sergia Agüera odveo je Manchester City korak bliže osiguravanju Lige prvaka sljedeće sezone. Chelsea je od 79. minute igrao s igračem manje, nakon što je vratar Thibaut Curtois zaradio crveni karton zbog prekršaja na Fernandinhu u kaznenom prostoru.

Poveli su ‘Građani’ u 33. minuti. Asistenciju de Bruynea odlično je iskoristio Agüero, koji je povisio na 2:0 u 54. nakon dodavanja Samira Nasrija. Sudac je nakon prekršaja Curtoisa pokazao na bijelu točku u 79. minuti, a Asmir Begović nije mogao obraniti Agüerov udarac.

City je sada treći, sa 60 bodova, jednim bodom više ispred Arsenala, koji svoju utakmicu 33. kola igra sutra. Chelsea je deseti sa 44 boda.