ATP RIM Pobjeda Čilića

epa06480529 Marin Cilic of Croatia reacts during his men's singles final match against Roger Federer of Switzerland at the Australian Open Grand Slam tennis tournament in Melbourne, Australia, 28 January 2018.  EPA/LUKAS COCH AUSTRALIA AND NEW ZEALAND OUT

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u 3. kolo ATP turnira u Rimu svladavši u srijedu u nastavku jučer prekinutog susreta Amerikanca Ryana Harrisona s 6-7 (3), 6-1, 7-6 (1).

Taj dvoboj je u utorak prekinut kod rezultata 6-6 u gemovima, Harrison je bolje odigrao “tie-break”, ali je Čilić onda dominirao u preostala dva seta.

I u 13. igri prvog seta mogao je slaviti Marin, poveo je s 3-0, ali je potom 57. igrač svijeta Harrison nanizao čak sedam poena zaredom. Čilić je “prohujao” drugim setom, kojeg je dobio 61, a u trećem setu je peti igrač svijeta napravio “break” za 3-2, kojeg ipak nije uspio potvrditi na svoj servis. Uporni Harrison, koji je vraćao i čekao Marinove pogreške, a to se najbolje vidi po omjeru winnera (42-18) u korist Marina, uspio je odvesti set u 13. igru. Za razliku od “tie-breaka” prvoga seta, Čilić je ovoga puta bio koncentriraniji, poveo je s 5-0 i priveo dvodnevni meč kraju.

Bio je to osmi međusobni meč Čilića i Harrisona, a Međugorac je ubilježio sedmu pobjedu.

U osmi finala Čilića čeka boljega iz dvoboja Argentinca Diega Schwartzmanna i Francuza Benoita Pairea.