Vučkić i Petković zabili u remiju Istre 1961 i Rijeke

21.08.2022..,Pula - Susret Istre 1961 i NK Istra u 6. kolu SuperSport HNL-a. Haris Vuckic

Srecko Niketic / Pixsell

Regionalni derbi Istre 1961 i Rijeke odigran u sklopu 6. kola SuperSport HNL-a na stadionu Aldo Drosina u Puli nije donio pobjednika. Završilo je 1:1 (1:1).

Oba pogotka vidjeli smo u prvom dijelu susreta, a prvo su poveli gosti preko Harisa Vučkića. Za bod Zeleno-žuti potom je mrežu zatresao Vinko Petković.

Gonzalo Garcija je tako uspio doći do prvog boda u srazu s Rijekom dok gosti nisu uspjeli doći do slavlja nakon što je klupu umjesto Dragana Tadića privremeno preuzeo Fausto Budicin.

Već u 4. minuti utakmice gosti su došli do vodstva. Ampem je proigrao Vučkića koji je pored neodlučne domaće obrane sa šest metara iskosa snažnim i preciznim udarcem iz poluvoleja poslao loptu pod prečku te matirao Majkića.

Pet minuta kasnije Djouhara je iz slobodnog udarca s dvadesetak metara iskosa izravno pucao te je zatresao okvir Istrina gola. Alžirskom ofenzivcu je nedostajali malo sreće da dođe do prvijenca u dresu Rijeke.

Zeleno-žuti se u rezultatski egal vraćaju u 26. minuti kada je prvijenac postigao Vinko Petković. Primio je loptu daleko od gola Rijeke, a onda se neometan sjurio prema vratima te je sa 16 metara iskosa preciznim prizemnim udarcem poslao loptu kroz noge Pavlovića te iza leđa Labrovića.

U 38. minuti je s ruba kaznenog prostora nakon dodavanja Kadušića zaprijetio i Bakrar, no vratar Rijeke je ovaj put bio spreman na njegov pokušaj.

Hujber je u 63. minuti povratnom loptom tražio nadolazećeg Caseresa, ali u posljednji trenutak ispred njega do lopta dolazi Pavlović.

Rijeka je pet minuta kasnije nakon pogreške Petrusenka imala dobru priliku da zaprijeti iz kontre, no u ključnom trenutku Selahi se spetljao te je izgubio posjed lopte. Nedugo potom nakon udarca kojeg je uputio Vrančić gosti su tražili kazneni udarac obzirom da je Petrusenka lopta udarila u ruku, ali sudac Lovrić i VAR soba nisu se oglasili.

U 71. minuti Marin je grubim prekršajem startao nad Selahija, a sudac Lovrić mu je pokazao žuti karton smatrajući da je to dovoljna kazna.

Pavlović je u 78. minuti pucao glavom nakon ubačaja iz kuta, no nije bio dovoljno precizan. Dvije minute kasnije u kaznenom prostoru Istre pada Obregon nakon kontaka s Majkićem, ali i ovaj put sudac Lovrić se nije oglasio.

U 90. minuti nakon jednog odbijanca lopta dolazi do Petkovića koji je pucao s desetak metara, ali njegov pokušaj je blokirao Liber.

Veliku šansu da dođe do pobjede Istra je imala u 93. minuti, no nakon proigravanja Galilee udarac Petkovića sa šest metara iskosa fenomenalno brani Labrović.

Šesto kolo će od 21 sat na Poljudu zaključiti Hajduk i Lokomotiva.