Veliki derbi: Liverpool do pobjede nad Tottenhama u finišu susreta

epa08889048 Liverpool's manager Juergen Klopp (L) greets Roberto Firmino (R) at the end of the English Premier League soccer match between Liverpool FC and Tottenham Hotspur in Liverpool, Britain, 16 December 2020.  EPA/Peter Powell / POOL EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

EPA/Peter Powell

Aktualni engleski prvak Liverpool u srijedu je u velikom derbiju 13. kola engleske Premierlige na svom Anfieldu slavio protiv Tottenhama s 2:1.

Domaćin je zasluženo poveo u 26. minuti golom Mohameda Salaha. Egipatski napadač je pucao, lopta je pogodila Alderweirelda i u velikom luku svladala Llorisa za Salahov 11. gol ove sezone. Liverpool je potom nastavio ‘opjedati’ gol Tottenhama, ali ada je sijevnula kontra i momčad Josea Mourinha je izjednačila u 33. minuti. Svoj također 11. pogodak sezone postigao je Son Heung-Min.

Liverpool je došao do pobjede u samoj završnici susreta. U 90. minuti strijelac je bio Robert Firmino nakon ubačaja Robertsona iz kornera.

U ranije odigranom susretu nogometaši Arsenala produžili su niz bez pobjede na šest susreta nakon što kod kuće odigrali 1:1 protiv Southamptona. No, ‘Topnici’ su ipak došli do prvog boda nakon tri uzastopna poraza.

Everton je na gostovanju pobijedio Leicester City sa 2:0, dok je Leeds slavio protiv Newcastlea s čak 5:2.