Hrvatska stisnula pred kraj i pobijedila Bugarsku 2:1

29.03.2022., Katar, Doha - Prijateljski turnir na kojem nastupaju Katar, Bugarska, Slovenija i Hrvatska priprema je za nadolazece Svjetsko prvenstvo. Prijateljska nogometna utakmica na stadionu Education City, Hrvatska - Bugarska. Andrej KRamaric Photo: Igor Kralj/PIXSELL

Igor Kralj/PIXSELL

Nakon što je u subotu u Dohi Hrvatska odigrala 1:1 sa Slovenijom, danas našu reprezentaciju čeka novi prijateljski susret protiv Bugarske.

Hrvatska je na ždrijebu skupina Svjetskog prvenstva u petak (16.00) osigurala mjesto u drugoj jakosnoj skupini pa ova utakmica s Bugarskom nema nikakav rezultatski značaj. Ipak, dat će nam možda odgovor je li eksperiment s 3-5-2 sustavom zadovoljio i hoće li to možda biti recept za nastup u Ligi nacija u lipnju.

TIJEK SUSRETA Hrvatska – Bugarska 2:1

KRAJ

• 90′ Bugari su sad pogodili vratnicu, Hristov je nadskočio Ivušića, ali ipak je bio faul nad hrvatskom vrataru.
  • 87′ Velika šansa za Bugarsku. Kovačić je izgubio loptu, Pongračić je ispao, Bugari su išli 3:1, no Barišić otima loptu
  • 80′ Hrvatska je povela, Kramarić je strijelac. Zanjihao je Kramarić čuvara, prodao mu lažnjak, okrenuo se na desnu nogu i pogodio suprotan kut.
  • 76′Modrić je lijepom loptom našao Kramarića između dvojice bugarskih igrača od kojih ga jedan zapinje, a sudac pokazuje na bijelu točku. Nije ovo izgledalo baš uvjerljivo, ali je sudac je odlučio da je ovo penal.
  • 71′ Izlazi Majer, ulazi Modrić
  • 69′ Bugarska vodi. Opet se raspal aobrana Hrvatske, Despodov je izašao sam pred Vucova koji je izašao, ali nije uspio obraniti.
  • 63′ Hrvatska je ostala s deset igrača. Ćaleta-Car je zbog gaženja rivala dobio je drugi žuti.
  • 60′ Kramarić ulazi, Livaja izlazi. Budimir ulazi, Vlašić.
  • 50′ Odlična šansa za Bugare. Nakon ubačaja s lijeve strane, Daspedov je bio sam na desetak metara, ali je promašio loptu. Nakon kornera gužva, ali Ivušić ipak kupi. Opet su Bugari pokazali da nisu bezopasni.
  • 46′ Početak drugog poluvremena. Dalić je promijenio dva igrača. Ušli su Perišić i Kovačić. Izašli su Vida i Moro.
  • 40′ Hrvatska većinu problema bugarskoj obrani stvara kroz trokut Barišić, Majer, Pašalić, a s druge strane Despodov neugodnim driblinzima muči Domagoja Vidu
  • 35′ Livaja je zavaljao lijevog beka bugarske reprezentacije te ubačajem našao Barišića s druge strane kaznenog prostora koji puca iz prve. Vucov opet brani.
  • 31′ Opet se su Pašalić i Barišić kreirali solidnu situaciju, ali Bugari čiste ubačaj bivšeg igrača Osijeka. Turicov je ostao ležati tako da će se utakmica zaustaviti dok mu se ne ukaže pomoć
  • 26′ Novi udarac Bugarske. Srećom lopta odlazi preko vrata. Hrvatska je prvih 20 minuta dominirala, ali sada Bugari izgledaju bolje i opasnije
  • 20′ Odlično je šutirao Moro, ništa od gola, ali novi korner za Hrvatsku, skače Vida, ali prebacuje vrata udarcem glavom

• 16′ Malo ozbiljniji napad Bugarske. Dobili su nekoliko duela i lopta je išla prema Mincevu koji je bio u dobroj situaciji, ali sveprisutni Mile Škorić stiže na vrijeme. Pri tom se lakše ozlijedio
  • 12′ Odlična šansa za Hrvatsku. Barišić je dobro tukao u prvi kut, Vucov je odbio i lopta s eod okvira gola odbila u korner.
  • 10′ Nakon uvodnih desetak minuta nema izglednijih prilika za pogodak, ohrabrujući početak Vatrenih koji drže inicijativu
  • 6′Kontra Bugara. Minčev je pobjegao, ali stigao je Mile Škorić i dobro uklizao.
  • 3′Dobar napad Hrvatske s puno igrača, Vlašić je dobro prošao i ubacio je povratnu u pet metara, ali tamo je zakasnio Oršić.
  • 1Utakmica je počela.

Hrvatska: Ivušić – Ćaleta-Car, Vida, Škorić – Oršić, Pašalić, Moro, Majer, Barišić – Vlašić, Livaja

Bugarska: Vucov – Turicov, P. Hristov, A. Hristov, Jordanov – Nedelev, Čočev, Malinov, Kirilov – Minčev, Despodov

OZNAKE: HNS, nogomet