UŽIVO: Perić i Ivanušec zabili za preokret Dinama, ‘Modri’ vode 3:1

19.08.2023., Atena, Grcka - Utakmica 3. pretkola UEFA Lige prvaka, AEK - GNK Dinamo. Bogdan Mihajlicenko, Bruno Petkovic Photo: Marko Lukunic/PIXSELL

Marko Lukunic/PIXSELL

Nogometaši Dinama i Sparte od 20 sati na Maksimiru igraju prvu utakmicu play-offa Europa lige. Bit će to prva utakmica na klupi za novog Dinamova trenera Sergeja Jakirovića, ali i posljednja za Luku Ivanušeca, koji u petak ujutro putuje u Rotterdam na potpis ugovora s Feyenoordom.

Sparta je, baš kao i Dinamo, ispala iz kvalifikacija za Ligu prvaka i to na penale u gostima kod Kopenhagena.

Iza Dinama je turbulentan tjedan nakon ispadanja od AEK-a, a najveći šok bio je otkaz Igoru Bišćanu i dolazak Sergeja Jakirovića. Dominik Livaković je na dan utakmice otišao u Fenerbahče i večeras će na golu biti Ivan Nevistić.

Početne postave:

DINAMO: Nevistić – Moharrami, Ristovski, Perić, Ljubičić – Mišić, Bulat – Špikić, Baturina, Ivanušec – Petković

SPARTA: Vindahl – Sorensen, Panak, Krejči – Wiesner, Sadilek, Kairinen, Zeleny – Birmančević, Olatunji, Haraslin

Tijek susreta:

90’+6 Gotova je utakmica

90′ Igrat će se šest minuta sudačke nadoknade

85′ Izlaze Perić i Luka Ivanušec, a u igri su Boško Šutalo i Mihajličenko.

84′ Laci je pucao s 20 metara, ali od bloka Mišića lopta ide u korner.

81′ Panak je dobro pucao s 15-ak metara, ali Nevistić je siguran.

79′ Perić je izgubio skok, lopta je došla do Kuchte koji s pet metara spušta loptu u ruke Nevistiću.

76′ Stojković je odlično pucao slijeva iskosa, odlazi to malo pored gola

76′ Izlazi Bulat, a u igri je Sučić.

69′ Laci je dobio žuti karton zbog prigovora

67′ Još jedna kontra Dinama koju je povukao Ivanušec. Sa one svoje pozicije iskosa s lijeve strane opet je gađao suprotni kut, ali pokraj gola.

66′ Emreli je gađao prvi kut, ali pucao pokraj gola

64′ Mijenja Dinamo. Izlazi Baturina i Špikić, a u igri su Stojković i Emreli.

61′ Ivanušec je sada sjajno zabio za 3:1! Lijepa kombinacija s Ljubičićem rezultirala je pogotkom

57′ Perić zabija za preokret Dinama. Bulat je izveo korner, bilo je tu gužve, Vindahl je nekoliko puta sjajno intervenirao, no udarac Perića glavom nije mogao zaustaviti

53′ Dobar solo prodor Baturine kroz tri igrača Sparte, ali je onda pucao ravno u golmana.

51′ Špikić nakon kontre vraća povratnu loptu na 16 metara, ali Baturina puca preko gola

48′ Ristovski je potpuno nepotrebno istrčao u blok na centaršutu i samog ostavio Olatunjija koji puca, ali Perić klizećim startom blokira udarac.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme, nema izmjena

45’+4 Poluvrijeme na Maksimiru

45′ Igrat će se još četiri minute sudačke nadoknade

44′ Dinamo je izjednačio! Lijepa akcija Dinama, Petković je dodao Špikiću, koji iskosa vanjskom zabija za izjednačenje

39′ Krejči dovodi Spartu u vodstvo! Nevistić je bio nemoćan

38′ Kazneni udarac za Spartu! Sudac je preko VAR-a provjeravao potencijalno igranje rukom Ristovskog u vlastitom šesnaestercu

33′ Prvi udarac Sparte prema golu Nevistića, Olatunji je bio najviši u skoku, nije bilo opasnosti

25′ Ivanušec je odlično našao Baturinu koji se ipak nije odlučio za udarac nego je vratio povratnu loptu na rub šesnaesterca. Tamo je Bulat čiji udarac odlazi visoko iznad gola

23′ Ivanušec je postigao pogodak, ali on neće biti przinat zbog zaleđa

11′ Brimančević se prošetao po desnoj strani šesnaesterca i onda tražio Olatunjija. Moharrami čisti u zadnji trenutak.

8′ Moharrami je centaršutem tražio nekoga pred petercem, ali je ta lopta bila preslaba i prespora pa su je Česi očistili.

2′ Prva velika prilika za Dinamo. Baturina je pucao s oko 20 metara, pogađa stativu i odbija se u gol aut.

1′ Počela je utakmica na Maksimiru

OZNAKE: Dinamo, sparta