UŽIVO: ‘Vatreni’ minimalno protiv Saudijaca. Kramarić pogodio za pobjedu

16.11.2022., Prince Faisal bin Fahd stadion, Rijad, Saudijska Arabija - Prijateljska utakmica, Saudijska Arabija - Hrvatska. Andrej Kramaric Photo: Goran Stanzl/PIXSELL

Goran Stanzl/PIXSELL

Hrvatska nogometna reprezentacija od 13 sati u Rijadu igra prijateljsku utakmicu protiv Saudijske Arabije, što je jedina pripremna utakmica uoči nedjeljnog početka Svjetskog prvenstva u Kataru..

HRVATSKA: Livaković, Stanišić, Lovren, Erlić, Barišić, Sučić, Brozović, Majer, Pašalić, Vlašić, Petković

SAUDIJSKA ARABIJA: Al Owais – Al Shahrani, Al Bulayhi, Al Amri, Abdulhamid – Al Malki, Kanno – Al Faraj, Al Brikan, Al Dawsari – Al-Shehri

“Iskoristit ćemo je da damo šansu igračima kojima treba utakmica. Malo ćemo kalkulirati u smislu sastava i igrača. U četvrtak ćemo trenirati ponovo u Saudijskoj Arabiji, u petak putujemo u Dohu i počinjemo s ozbiljnim radom”, rekao je uoči utakmice izbornik Zlatko Dalić te dodao da će sigurno zaigrati Marcelo Brozović i Luka Modrić, dok je Livaja otpao zbog lakše ozljede.

Tijek susreta:

90’+4 Završena je utakmica u Rijadu. Hrvatska je slavila pogotkom Kramarića iz 82. minute

89′ Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade

87′ Pogodio je Perišić, s one ‘svoje’ pozicije. No, pomoćni sudac označio je da je Perišić bio u zaleđu, pa je pogodak poništen

82′ Hrvatska vodi! Zabio je Andrej Kramarić, koji je ušao s krila ušao u sredinu, prošao dvojicu i oslobodio si prostor za udarac, kojeg je i iskoristio

73′ Kramarić je zabio nakon odlične akcije Hrvatske, ali je gol poništen jer je Oršić u početku akcije bio u zaleđu.

72′ Kann sada između dva igrača Hrvatske s desetak metara pogađa stativu.

65′ Izlaze Pašalić i Brozović, a ušli su Perišić i Modrić.

63′ Velika prilika za Al-Dawsarija. Njegov udarac odlazi malo iznad gola

61′ Izlazi Al Shehri, a mijenja ga Asiri.

58′ Ulaze Kramarić i Vida, izlaze Petković i Lovren

55′ Nova dobra akcija Hrvatske. Oršić je dobio loptu na lijevoj strani i dao Petkoviću koji ostavlja za Brozovića koji puca s ruba šesnaesterca. Udarac odlazi pokraj gola

53′ Ružan sada start na stajnu nogu Erlića

53′ Stanišić je ubacio s desne strane na drugu stativu, Oršić je pucao, ali je udarac završio u autu

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

Iz igre su izašli Vlašić i Sučić, u igri su Oršić i Kovačić

45’+2 Zavšreno je prvo poluvrijeme u Rijadu

45′ Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade

41′ Al Brikan je pobjegao Barišiću i poslao idealnu nisku loptu pred peterac za Al Shehrija koji malo zakasnio

38′ Novi pokušaj Saudijaca. Al-Shehri je pucao glavom, no njegov udarac odlazi malo iznad gola

36′ Vlašić je bio u kontri, ubacio je na drugu stativu prema Pašaliću, no lopta je bila prejaka

28′ Prvi pravi pokušaj domaćina, pucao je Al Brikan. Obranio je Livaković

14′ Prvi pokušaj Saudijaca – pucao je Kanna s dvadesetak metara, ali Erlić je blokirao udarac koji je završio u korneru

11′ Hrvatska je sada preuzela inicijativu, sve više napada

9′ Dobar sada pokušaj Pašalića, ali vratar Saudijske Arabije je obranio

6′ Miran početak utakmice. Bez konkretnih prilika ili akcija Hrvatske, čini se da je Saudijska Arabija bolje ušla u susret

1′ Počela je utakmica!

0′ Traje intonacija himni, kapetan Hrvatske je Dejan Lovren

0′ U Rijadu je trenutno 31 stupanj. Stadion je, inače, i više nego poluprazan