Hrvatska pobijedila Rumunjsku i ide u drugi krug Europskog prvenstva!

16 January 2024, Baden-Württemberg, Mannheim: Handball: European Championship, Croatia - Romania, preliminary round, group B, match day 3, SAP-Arena. Croatia's Zvonimir Srna (r) asserts himself against Romania's Iosif Andrei Buzle. Photo: Uwe Anspach/dpa Photo: Uwe Anspach/DPA Photo: Uwe Anspach/DPA/PIXSELL

Uwe Anspach/DPA/PIXSELL

Hrvatska je u 3. kolu pobijedila Rumunjsku (31:25) te se kao prvoplasirana reprezentacija grupe B plasirala u drugi krug Europskog rukometnog prvenstva!

Hrvatska rukometna reprezentacija igra zadnju utakmicu grupne faze na Europskom prvenstvu, a protivnik joj je Rumunjska, koja je u obje dosadašnje utakmice izgubila.

Nakon što su porazili favoriziranu Španjolsku, hrvatski rukometaši nisu ostvarili pobjedu i protiv Austrije, ali je s remijem (28:28) osiguran bod pa Hrvatska predvodi ljestvicu skupine B na Europskom rukometnom prvenstvu u Njemačkoj. Naš posljednji protivnik u grupnoj fazi smatra se i najslabijim, no sve treba shvatiti ozbiljno.

Izbornik Goran Perkovac napravio je tri promjene u sastavu. Ivan Martinović otpao je do kraja turnira zbog ozljede ramena te će ga zamijeniti Mateo Maraš. Veron Načinović preskočit će Rumunjsku zbog povišene temperature, a zamijenit će ga Tomislav Kušan. Također, vratar Dominik Kuzmanović ušao je među 16 umjesto Filipa Ivića.

Hrvatski rukometaši večeras pobjedom žele prema Kolnu gdje se igra drugi krug Eura u rukometu.

UTAKMICU UŽIVO MOŽETE PRATITI OVDJE:

60′ KRAJ, Hrvatska je slavila 31:25!
60′ 31:25, Negru! Rumunjski penaldžija nemilosrdan danas.
59′ Izbornik Perkovac već slavi na klupi, čestitao je stručnom stožeru i igračima.
58′ Glavaš je promašio naš prvi sedmerac na cijelom Euru.
56′ 31:24, Karačić! Treći gol našeg veterana danas.
55′ Perkovac je tražio predah.
55′ 30:23, Cumpanici! Ponovo smo ušli u ritam gol za gol.
55′ 30:23, Karačić! Čast za jubilarni 30. danas pripala je veteranu Karačiću.
54′ 29:23, Negru! Hitro krilo Rumunja ponovo zabija iz kontre.
53′ 29:22, Kušan! Klarica je sjajno pronašao Kušana, a naš pivot zabija četvrti iz četvrtog pokušaja.
51′ Domagoj Duvnjak je ušao u igru i postao je rekorder po broju nastupa za reprezentaciju s 247 kapica. Skinuo je Igora Vorija.
51′ Zvonimir Srna je simulirao i treći put je isključen danas.
50′ 28:22, Stanciuc! Rumunji su nagurali loptu u gol.
49′ 28:21, Sadoveac, Glavaš! Rumunji su uspjeli zabiti poslije pauze, ali uzalud jer je Glavaš raspucan.
49′ Rumunjski izbornik ponovo je prošetao do zapisničkog stola.
48′ 27:20, Glavaš! Novi gol Glavaša, vratili smo u mirne vode.
47′ 26:20, Klarica! Solo prodor kroz sredinu i novi Lukin gol.
47′ 25:20, Glavaš! Sjajna reakcija Kušana u obrani i Glavaš zabija iz kontre.
46′ 24:20, Cumpanici! Serija Rumunja 3:0.
45′ 24:19, Buzle! Dva gola zaredom Rumunja.
45′ 24:18, Negru! Rumunjski penaldžija ne promašuje s linije sedam.
44′ 24:17, Jelinić! Ponovo kontra, ponovo smo na plus sedam.
43′ 23:17, Grigoras, Kušan! Rumunji su smanjili bombom, ali naši su vratili na plus šest na prazan gol.
43′ 22:16, Jelinić! Sjajna obrambena reakcija i kontra na Jelinića koji lagano zabija.
42′ Kuzmanović brani bombu Grigorasa.
41′ Militaru je dobio dvije mnute zbog simuliranja.
41′ 21:16, Grigoras! Brzi gol najboljeg rumunjskog strijelca.
41′ Cindrić je probao sad pod prijetnjom oduzimanja lopte, ali čita Vasile.
40′ 21:15, Negru! Mandić se vratio, ali Negru je i dalje nezaustavljiv. Peti sedmerac koji je zabio danas.
37′ Nova minuta odmora Rumunja jer je Hrvatska na sedam razlike.
37′ 21:14, Šoštarić! Evo i četvrtog, ovaj put iz sedmerca. Ukupno osam od osam na Euru iz penala.
36′ 20:14, Šoštarić! Treći gol našeg najboljeg strijelca na turniru.
35′ 19:14, Dedu! Brzi gol Rumunja.
35′ 19:13, Kušan! Brza kontra na nepostavljenu obranu i drugi gol Kušana.
34′ 18:13, Buzle! Prvi gol Rumunja u nastavku.
33′ 18:12, Jelinić! Naše krilo ostalo je samo i smjestilo je loptu u bliži kut za šest razlike.
32′ Nova obrana Kuzmanovića!
32′ 17:12, Srna! Zbunili smo rumunjsku obranu, Srna je ostao sam i oveo nas na plus pet, najviše danas.
31′ Dvije minute dobio je Nistor za nesportski potez.
31′ Kuzmanović je uspio ugrabiti prvu obranu, ali traži reviziju zbog gađanja u lice, suci tvrde da je bilo u prsa.
31′ Krenulo je drugo poluvrijeme u Manheimu. Prvi napad imaju Rumunji.

30′ Kraj prvog poluvremena.
30′ 16:12, Karačić! Bomba s istekom prvog poluvremena za našu najveću prednost danas!
30′ 15:12, Jelinić! Kontra i povratak na plus tri.
29′ 14:12, Lučin! Hrvatska odgovara s dva uzastopna gola.
28′ 13:12, Klarica! Vratio se Luka u igru, vratili su se golovi.
28′ 12:12, Negru! Serija Rumunja 3:0 i rezultat je poravnat.
26′ Vratio nam se jedan isključeni igrač. Sad imamo samo jednog manje.
26′
12:11, Negru! Ušao je i ovaj sedmerac, Rumunji su se vratili.
26′ Drugo isključenje za Srnu danas i sedmerac za Rumunje.
26′ 12:10, Dragan! Uz malo sreće od bloka lopta prelazi crtu.
25′ 12:9 Srna! Hrvatska brzo vraća prednost tri razlike.
24′ Isključenje za Tina Lučina i sedmerac za Rumunje.
24′ Mateo Maraš je u igri.
23′ Sad je minutu odmora tražio rumunjski izbornik.
22′ 11:8, Klarica! Ušli su Karačić i Lučin, ali ništa se ne mijenja, Klarica je danas najbolji.
22′ Goran Perkovac je tražio minutu odmora.
21′ Kuzmanović je stao među vratnice.
20′ 10:8, Nistor! Sjajan cepelin za povratak Rumunja na minus dva.
19′ 10:7, Klarica! Luka je pokupio jedan otpadak i pospremio za plus tri.
18′ Novo isključenje za Rumunje, Buzle ide na klupu dvije minute
16′ 9:7, Kušan! Cindrić je iskoristio brzu tranziciju, podvalio za Kušana, a debitant zabija svoj prvi za Hrvatsku na velikom natjecanju.
15′ 8:7, Cindrić! Rumunji su uspjeli izjednačiti, ali ponovo brzi gol Cindrića.
14′ 7:6, Negru! Sedmerac za Rumunje, na gol je stao Kuzmanović, ali nije mogao ništa.
14′ 7:5, Klarica! Naš najraspoloženiji igrač danas brzo koristi prednost igrača više.
13′ Suci su tražili prvu reviziju danas za prekršaj na Zvonimiru Srni. Racotea, rumunjski specijalist za obranu, dobio je na koncu dvije minute hlađenja.
12′ 6:5, Šoštarić, Stanciuc! Šoštarić je povisio na dva razlike iz kontre, ali Rumunji su vratili na minus jedan na nepostavljenu obranu.
11′ 5:4, Cindrić! Naš srednji vanjski na individualnu kvalitetu zabio je brzi gol i vratio nas u prednost.
11′ 4:4, Negru! Obrana iz prostora Hrvatske i Rumunji su izjednačili iz sedmerca.
10′ 4:3, Nistor! Uspjeli smo se obraniti s igračem manje, ali Rumunji su iskoristili pogrešku i nakon kontre smanjili na minus jedan.
9′ Dug napad bez golmana, Klarica se podigao na podignute ruke, ali nije uspio zabiti.
8′ Hrvatska se uspjela obraniti s igračem manje prvi napad, dobro došla pogreška Rumunja.
7′ Isključenje za Srnu bez upozorenja. Prvo danas.
7′ 4:2, Klarica! Solo-prodor i gol za njegov drugi gol danas. Sjajno je ušao u utrakmicu.
63:2, Dedu! Ispala je naša obrana prvi put danas i Rumunji su smanjili.
53:1, Klarica! Pucao je naš vanjski pod prekršajem, ali lopta je ušla u mrežu.
4′ 2:1, Šoštarić! Naše krilo ostalo je samo i zabilo je 15 gol na ovom Euru.
3′ Oduzeta nam je lopta, nije bilo ni prilike za šut ka golu Rumunja.
2′ 1:1, Grigoras! Najbolji strijelac Rumunjske na ovom turniru otvorio je svoj konto danas.
1′ 1:0, Zvonimir Srna! Sjajan ulaz i gol za otvararanje.
Hrvatska je u sastavu Mandić, Klarica, Srna, Cindrić, Šipić, Šoštarić i Jelinić,
1′ Krenula je utakmica u Manheimu!