Hrvatska saznala protivnika u četvrtfinalu Europskog prvenstva

09.03.2023., bazeni Mladost, Zagreb - World Aquatics Svjetski kup u vaterpolu, skupina A, Hrvatska - Francuska. Photo: Marko Prpic/PIXSELL

Marko Prpic/PIXSELL

Reprezentacija Hrvatske doznala je suparnika u četvrtfinalu Europskog vaterpolskog prvenstva u Zagrebu. Bit će to Grčka koja je u osmini finala porazila Nizozemsku sa 15-10 (5-3, 4-2, 3-3, 3-2).

Kao što se i očekivalo “srebrni” s posljednjeg Svjetskog prvenstva u Fukuoki i Olimpijskih igara u Tokiju, nisu imali previše problema protiv Nizozemske. Grčka je na koncu slavila sa 15-10 izborivši plasman u četvrtfinale u kojem će odmjeriti snage protiv Hrvatske.

Susret je na rasporedu u petak u 18.30 na plivalištu Mladosti uz Savu.

Nizozemska se dobro držala prvih šest minuta, do rezultata 3-3. Grci su tada s dva gola u nizu zaključili prvu četvrtinu rezultatom 5-3. U drugoj četvrtini Grčka je imala i pet razlike (9-4), baš kao i koncem treće dionice (11-6). Veliku prednost odabranici izbornika Thodorisa Vlachosa zadržali su i u posljednjem periodu igre za konačnih 15-10.

Grčku je do pobjede predvodio Konstantinos Genidounias s pet golova, dok su Dimitrios Skoumpakis i Angelos Vlachopoulos zabili po dva gola. Na suprotnoj strani najefikasniji su bili Kas Te Riele sa četiri i Lars Ten Broek s dva gola.

Grčka je na posljednjim OI u Tokiju bila druga, baš kao i na posljednjem SP-u u Fukuoki prošle godine, međutim na Europskim prvenstvima do sada nije osvojila niti jednu medalju. Najbolji plasman Grcima je četvrto mjesto 2016. i 1999. godine.

Posljednjeg putnika u četvrtfinale doznat ćemo večeras nakon susreta Rumunjske i Gruzije. Pobjednik iz te utakmice u četvrtfinalu će igrati protiv Španjolske. U preostala dva četvrtfinalna ogleda sastaju se Srbija – Mađarska, te Crna Gora – Italija.