‘Trajao’ je 360 minuta: Tottenham otpustio Cristiana Stellinija, momčad preuzima Mason

epa10564843 Head coach Cristian Stellini of Tottenham Hotspur and Ivan Perisic of Tottenham Hotspur during the English Premier League soccer match between Tottenham Hotspur and Brighton & Hove Albion in London, Britain, 08 April 2023.  EPA/NEIL HALL EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

EPA/NEIL HALL

Vodstvo engleskog nogometnog prvoligaša Tottenhama otpustilo je privremenog trenera Cristiana Stellinija, nakon što je predsjednik kluba Daniel Levy nedjeljni poraz u gostima kod Newcastla s 1:6 označio ‘potpuno neprihvatljivim’. Spurse je vodio u samo četiri utakmice.

Stellini (46) je na klupu Tottenhama stigao 26. ožujka, nakon što je svoju dionicu u Spursima nakon 16 mjeseci završio Antonio Conte. Stellinija će naslijediti Ryan Mason, koji je radio pod Stellinijem i preuzeo dužnost kad je Jose Mourinho otpušten 2021. godine.

Nedjeljni poraz od Newcastlea, gdje su gubili 5-0 nakon 21 minute, bio je značajan udarac nadama Spursa da osiguraju kvalifikacije za Ligu prvaka. “Bilo je to porazno gledati. Možemo sagledati mnoge razloge zašto se to dogodilo i dok ja, upravni odbor, treneri i igrači svi moramo preuzeti kolektivnu odgovornost, na kraju je odgovornost moja”, poručio je Levy.

Tottenham je peti na tablici Premierlige, šest bodova iza Newcastlea na trećem i Manchester Uniteda na četvrtom mjestu. Obje momčadi odigrale su manje utakmica od Spursa, koji u četvrtak ugošćuju ekipu Erika ten Haga.

U ovom Stellinijevom mandatu Tottenham je upisao jednu pobjedu i jedan remi te izgubio dvije utakmice. “Cristian je uskočio u teškoj fazi naše sezone i želim mu zahvaliti na profesionalnom načinu na koji su se on i njegov stručni stožer ponašali tijekom tako izazovnog vremena”, rekao je Levy.

Na klupu se za posljednjih šest utakmica vraća 31-godišnji Mason, bivši veznjak Spursa i Engleske. “Ryan dobro poznaje klub i igrače”, dodao je Levy, prenosi BBC.

Stellini se ispričao za poraz u Newcastleu, rekavši da je izvedba bila “neočekivana”. Bio je to najteži poraz Spursa u Premier ligi od prosinca 2013., kada su izgubili 5-0 od Liverpoola na White Hart Laneu.

“Prošlo je tako loše jer nismo bili dovoljno spremni za važnu utakmicu”, rekao je Stellini za Sky Sports.

“Imamo dobru momčad, ali danas nitko nije pokazao koliko smo dobri. Bila je moja odgovornost odlučiti kako ćemo igrati, a odlučili smo to učiniti drugačije zbog ozljeda. To je moja odgovornost, preuzeo sam je i bilo je pogrešno. Moram preuzeti odgovornost jer kada smo promijenili sustav igrali smo bolje, zabijali i pokazali borbu. Jako je teško razumjeti zašto je prvih 25 minuta bilo tako loše”, poručio je.

Spursi su u potrazi za svojim četvrtim stalnim menadžerom u četiri godine otkako je Mauricio Pochettino otišao 2019. godine.