SVJETLA TOČKA SEZONE Kadeti Hajduka nakon drame jedanaesteraca u Zagrebu osvojili Kup

07.05.2023.,Zagreb -  Dinamo - Hajduk, utakmica pionirskog i kadetskog prvenstva. Kadeti Photo: Jurica Galoic/PIXSELL

Kadeti Hajduka (U-17 momčad) osvajači su Hrvatskog nogometnog kupa. Oni su u finalu igranom na terenu Športskog centra Rudeš svladali Lokomotivu nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Regularni dio susreta je završen bez pogodaka, a nakon jedanaesteraca rezultat je bio 4:3 za mlade Bijele. Precizni s bijele točke za Hajduk su bili Kajtazi, Ora, Vojvodić i Durdov, a za Lokomotivu Radić, Subotić i N. Godec.

U prvih 45 minuta finala kadeta vidjeli smo samo jedan udarac u okvir gola, uputio ga je Petar Zvonimir Kostelac u 14. minuti, ali je Ivan Bosančić odlično obranio. Lokomotiva je bila nešto aktivnija u prvih 20 minuta, dok je Hajduk preuzeo igru u finišu prvog dijela. Dva puta su Bijeli zaprijetili preko Ivana Ore i Sebastijana Kajtazija, ali oba udarca završila su u dobro postavljenom Lokomotivinom bloku.

LEGENDA HAJDUKA Ibričić ekspresno reagirao na vijest o suspenziji: ‘Sebe precijenio, mene podcijenio’

Drugo poluvrijeme počelo je dobrim  prodorom Petra Radićapo desnoj strani, obrana Hajduka njegov ubačaj izbila je u korner. Tada slijedi period dominacije Hajduka. Od 53. do 63. minute stvorili su Bijeli četiri opasne situacije pred golom.

Najprije je dva puta unutar šesnaesterca šutirao Bruno Durdov, prvi put obranio je Kostopeč, a drugi udarac prošao je uz vratnicu. Nakon toga udarcima s distance dva puta je pokušao i Kajtazi, ali bez rezultata. Potom se igra primirila i 15 minuta uglavnom se igralo između dva šesnaesterca.

U 80. minuti velika prilika za Hajduk. S lijeve strane je ubacio Duje Milišić, a Durdov glavom s pet metara šutirao pored gola. Sedam minuta kasnije još jedna velika šansa za Durdova. Ušao je u šesnaesterac s desne strane, stvorio prostor za šut i potom s 12 m poslao loptu preko gola. U nadoknadi je još jednom iz blizine pokušao Bruno Mišura, ali i taj udarac je blokiran.

Susret je završen bez pogodaka i o osvajaču Kupa su odlučivali jedanaesterci. Hajduk je bio uspješniji i s ukupnh 4:3 osvojio Hrvatski nogometni kup.

PRIJENOS DOSTUPAN SVIMA Modrić s Realom lovi šesto finale Lige prvaka: Evo gdje gledati okršaj s Bayernom