NOVI SKANDAL NA POMOLU? Žestoke optužbe u Španjolskoj: Pobjeda koja je sve iznenadila je namještena?

epa11343049 Cadiz's Sergi Guardiola (2-R) celebrates with teammates after scoring the 0-1 goal during the Spanish LaLiga soccer match between Sevilla FC and Cadiz CF, in Seville, Spain, 15 May 2024.  EPA/Jose Manuel Vidal

EPA/Jose Manuel Vidal

Nogometaši Cadiza pobijedili su u srijedu 1-0 na gostujućem terenu Sevillu u susretu 36. kola španjolskog prvenstva, te tako produžili nadu za ostanak. Međutim, Rayo Vallecano je uložio službenu pritužbu jer smatraju da je utakmica namještena.

Jedini pogodak postigao je Sergio Guardiola u šestoj minuti nadoknade drugog poluvremena.

Cadiz je tako ostvario drugu uzastopnu pobjedu, ukupno šestu u ligi, no i dalje je u zoni ispadanja, na 18. mjestu sa 32 boda. Dva kola prije kraja imaju četiri boda manje od Mallorce koja drži posljednje mjesto koje osigurava ostanak u La ligi.

DOGOVOR SVE BLIŽE ‘Real i Modrić spremni su na posljednji sastanak, Luka neće praviti probleme oko plaće’

Rayo Vallecano se nalazi na 15. mjestu s 38 bodova te bi matematički osigurali ostanak u La ligi iduće sezone da Cadiz nije pobijedio.

Za sada nije poznato puno informacija, no iznenađujuća pobjeda Cadiza kod Seville uzburkala je strasti kod mnogih koji se s njima bore za opstanak.

Navodno je jedan od igrača 48 sati prije utakmice “dignuo alarm”, ali španjolski mediji ne navode o kome je riječ.

OZNAKE: Sevilla, la liga, Cadiz