Real prvi puta u povijesti zaigrao bez ijednog Španjolca pa izgubio u gostima kod Villarreala

Soccer Football - LaLiga - Villarreal v Real Madrid - Estadio de la Ceramica, Villarreal, Spain - January 7, 2023 Real Madrid players pose for a team group photo before the match REUTERS/Pablo Morano Photo: Pablo Morano/REUTERS

Pablo Morano/REUTERS

Real je u subotu poslijepodne s 2-1 izgubio u gostima kod Villarreala u odličnoj utakmici u kojoj su Madrižani prvi puta u klupskoj povijesti dugog 121 godinu izašli sa prvih 11 među kojima nije bio nijedan Španjolac!

Yeremi Pino zabio je za 1-0 početkom drugog poluvremena, lopta je na putu prema golu pogodila Mendyja ali svejedno bi ušla u mrežu. Benzema je izjednačio iz kaznenog udarca 13 minuta kasnije, u 60. minuti a konačnih 2-1 postavio je Gerard Moreno, također s 11 metara, u 63.

Luka Modrić igrao je do 70. minute kada ga je zamijenio Camavinga, a osim hrvatskog reprezentativca Carlo Ancelotti je u prvih 11 poslao tri Francuza, po dva Brazilca i Nijemca te po jednog Urugvajca, Austrijanca i Belgijanca.

Real s 38 bodova dijeli prvo mjesto Primere s Barcelonom koja u nedjelju navačer gostuje kod Atletico Madrida i ima priliku s bodom ili sva tri ostati sama na vrhu poretka. Villarreal se s ova tri boda izjednačio na četvrtom mjestu s Atleticom, dok je na trećem mjestu Real Sociedad koji u nedjelju gostuje kod Almerije.