Predsjednik Futsal Dinama za Radio Nacional: “Kada smo ispali iz kupa rekao sam: ‘Sad ćemo osvojiti prvenstvo!'”

Tomislav Miletic, Goran Stanzl/PIXSELL

Futsal Dinamo prošlog je tjedna prvi put u povijesti osvojio naslov prvaka Hrvatske. U četvrtoj utakmici Dinamo je pobijedio Olmissum 3:1 i tako slavio s ukupnih 3:1 u finalnoj seriji.

Predsjednik kluba, velikog hrvatskog sportskog hita, Nikola Milojević, gostovao je na Radio Nacionalu, gdje je poručio da im je oduvijek bilo bitno graditi odozdo, od škole futsala koja, kako kaže, sada raste.

“Mi se nismo zaletavali, vi imate bivše prvake države koji više ne postoje kao klubovi”, rekao je Milojević voditelju Saši Matijašu.

Futsal Dinamo je u veljači, nakon prave drame, ispao u četvrtfinalu kupa Hrvatske. Bolji od njih bio je Šibenik 1983 nakon kaznenih udaraca. “Ja sam komentirao kada smo ispali iz Kupa: Sada ćemo osvojiti prvenstvo,” poručio je Milojević.

Smatra da je hrvatski ligaški futsal jedan od najboljih u Europi, čak i po gledanosti. “Mi smo po koeficijentu 5. u Europi, sad kad nema Rusa, čak i četvrti. Zato imamo dva predstavnika u Ligi prvaka”, rekao je.

Milojević je dodao da je puno veća šansa da neki hrvatski klub dođe u vrh Europe nego u ‘velikom’ nogometu. “Zašto neki naš klub, koji god to bio, ne bi došao do Final Foura pa i dalje?”, istaknuo je.