Ogromno slavlje! Futsal Dinamo prvi put prvak Hrvatske

29.05.2023., KC Drazen Petrovic, Zagreb - Cetvrta utakmica finala SuperSport 1. Hrvatske malonogometne lige, MNK Futsal Dinamo - MNK Olmissum. Photo: Goran Stanzl/PIXSELL

Goran Stanzl/PIXSELL

Futsal Dinamo u ponedjeljak je prvi je put u povijesti osvojio naslov prvaka Hrvatske. U četvrtoj utakmici Dinamo je pobijedio Olmissum 3:1 i tako slavio s ukupnih 3:1 u finalnoj seriji. Pogotke su zabili Postružin, Perić i Tihomir Novak za Dinamo te Marko Kuraja za Olmissum.

U prvoj utakmici finalne serije, ranije u Omišu, Olmissum je slavio s 2:1. Dinamo je bio uspješniji u drugoj utakmici finala, također u Omišu, pobijedio je s 4:2. Dinamo je slavio i u trećoj utakmici finala, prvoj u Zagrebu, sa 6:2 te došao na pobjedu od naslova prvaka.

Oba pogotka Dinama u prvom poluvremenu pala su nakon kornera. Kristijan Postružin zabio je za 1:0 u 11. minuti. Filip Novak ga je pronašao nečuvanog nakon kornera, a Postružin je s pet metara pogodio mrežu za vodstvo. Tri minute kasnije sjajno je iz voleja pogodio Perić za vodstvo Dinama 2:0. Nakon kornera se lopta odbila u zrak od nekoga od gostujućih igrača, a Luka Perić je iz voleja pogodio mrežu Olmissuma.

U 27. minuti vratar Olmissuma Čizmić dobio je crveni karton, a Dinamo je iskoristio igrača više te zabio za 3:0. Strijelac je bio Tihomir Novak s više od deset metara pogodio mrežu Omišana. Počasni pogodak za Olmissum zabio je Marko Kuraja pet minuta prije kraja, nakon što je Olmissum igrao bez vratara.

Veliku ulogu u Dinamovom osvajanju titule odigrali su i Bad Blue Boysi, koji su još jednom napunili Draženov dom te stvorili sjajnu atmosferu.

Gotovo je! Futsal Dinamo osvojio svoj prvi naslov prvaka u povijesti! Pogledajte atmosferu iz Cibone

OZNAKE: futsal dinamo