POLUFINALE LIGE PRVAKA Mats Hummels srušio PSG, Dortmund u finalu čeka boljeg iz ogleda Reala i Bayerna

Kai Pfaffenbach/REUTERS

Borussia Dortmund je u uzvratnoj utakmici polufinala Lige prvaka s 1-0 u Parizu pobijedila PSG i s ukupnih 2-0 prošla u finale gdje će igrati protiv boljeg iz ogleda Real Madrida i Bayerna koji se igra u srijedu.

Za razliku od Dortmunda koji je zaigrao s identičnih prvih 11, PSG je krenuo s dvije izmjene u odnosu na prvu utakmicu, 20-godišnji Lucas Beraldo igrao je umjesto ozlijeđenog Lucasa Hernandeza dok je godinu stariji Bradley Barcola ostao na klupi kako bi Goncalo Ramos zaigrao u vrhu napada a Kylian Mbappe se vratio svojoj poziciji na lijevoj strani napada.

Prvo poluvrijeme je proteklo uz nešto veći posjed PSG-a ali Dortmund je imao barem jednu priliku za gol više. Dvije najvažnije situacije bile su obrambene reakcije, Hummels je sjajnim uklizavanjem skinuo loptu s Mbappeove noge i zaustavio siguran gol, dok je na drugoj strani Donnarumma obranio šut Adeyemija nakon brze kontre.

Odmah na početku drugog poluvremena PSG je bio blizu pogotka no Zaire-Emery je na drugoj stativi s tri-četiri metra pogodio vratnicu. Puno precizniji u 50. minuti bio je Hummels koji je nakon kornera nadskočio Beralda i glavom zabio za 1-0.

Nakon gola utakmica se potpuno otvorila, PSG je napao svim silama, Nuno Mendes je dalekometnim šutom pogodio vratnicu, četvrtu za Parižane u dvije polufinalne utakmice, Goncalo Ramos je promašio dvije velike šanse a u 65. minuti sudac Orsato je pokazao na kazneni udarac za PSG no nakon samo par sekundi se ispravio i izvukao slobodni udarac zbog prekršaja Hummelsa na Dembeleu na nekoliko centimetara izvan 16 metara.

Završnica utakmice prošla je u potpunoj dominaciji francuske momčadi čiji igrači su u 86. i 88. minuti još dva puta, Mbappe i Vitinha su pucali, pogodili okvir gola.