OSIJEK – DINAMO 1:1 Derbi kola na Opus Areni! Dinamo izjednačio u sudačkoj nadoknadi!

03.03.2024., Opus Arena, Osijek - SuperSport prva Hrvatska nogometna liga, 25. kolo, NK Osijek - GNK Dinamo. Slavlje nogometasa Osijeka nakon pogotka Domagoja Bukvica za vodstvo 1:0. Photo: Davor Javorovic/PIXSELL

Davor Javorovic/PIXSELL

Nogometaši Osijeka u nedjelju od 17:30 sati na Opus Areni u derbiju 25. kola SuperSport HNL-a dočekuju aktualnog prvaka Dinamo.

U prošlom kolu Dinamo je na Maksimiru slavio protiv Rijeke, dok je Osijek remizirao s Lokomotivom. Dinamo je trenutno treći na tablici s 47 bodova i utakmicom manje u odnosu na vodeće Rijeku i Hajduk, dok je Osijek na četvrtom mjestu s 35 bodova.

Početne postave:

OSIJEK: Malenica, Omerović, Duarte, Bralić, Jurišić, Nejašmić, Jugović, Cokaj, Pušić, Bukvić, Mierez

DINAMO: Nevistić, Ristovski, Bernauer, Theophile-Catherine, Perković, Mišić, Sučić, Kaneko, Baturina, Hoxha, Petković

Tijek susreta:

90+12′ I gotovo je, Pajač svira kraj! Dinamo se spasio poraza u sudačkoj nadoknadi

90+11′ Žuti karton Petkoviću zbog simuliranja

90+9′ Halilović je ubacio, Špikić pokušao škaricama, ali bez opasnosti za Malenicu

90+8′ Matković je sad pobjegao Theophileu, ali njegov udarac odlazi pokraj gola

90+6′ Nastavlja Dinamo s napadima

90+4′ GOL ZA DINAMO! Isplatio se pritisak! Nakon niza izbijenih i odbijenih loptu, Kulenović je zabio! VAR soba je potvrdila pogodak

90+3′ Nastavlja se pritisak Dinama.

90+2′ Baturina izveo korner, očistili su to Osječani, ali u nastavku akcije ‘Modri’ su izborili novi korner.

90+2′ Dinamo posljednjih minuta juri na gol Osijeka. Brlek ulazi umjesto Čokaja

90′ Igrat će se najmanje osam minuta sudačke nadoknade

87′ Gužva u šesnaestercu Osijeka. Žute kartone dobili su Mierez i Kulenović.

86′ Sad prilika za Dinamo, ali Mierez čisti loptu s crte

84′ Označeno je zaleđe Miereza, ali je Nevistić obranio prvo Mierezu, a onda još jednom

83′ Mkrtčjan mijenja Pušića.

81′ Matković ulazi umjesto Bukvića kod Osijeka. Kod Dinama ulazi Klenović, izlazi Bernauer, u igri je i Halilović umjesto Mišića

73′ Dobra šansa Miereza unutar šesnaesterca, Bernauer je uspio blokirati udarac

69′ Izlazi Hoxha, ulazi Brodić.

64′ Žuti karton za trenera Osijeka Zorana Zekića

63′ Mierez se ubacio ispred neopreznog Bernauera i snažno raspalio po golu, ali greda spašava Dinamo.

62′ Pušić je probio lijevu stranu i fino ubacio u sredinu za Prekodravca, koji potpuno sam puca preko gola.

61′ Ristovski je ubacio na peterac, Ademi je glavom pucao preblizu Malenici.

58′ Ulaze Špikić i Ademi, izlaze Kaneko i Sučić

57′ Baturina do Petkovića, izbijeno. Bit će ovo treći korner zaredom za Dinamo. Kratka kombinacija Baturine do Mišića, u nastavku akcije lopta bježi Hoxhi ispod noge

56′ Slobodni udarac za Dinamo izvodi Petković, od bloka odlazi u korner

53′ Prvi žuti karton na susretu dobio je Čokaj. Potom se srušio na travnjak krvave glave, liječnici saniraju ozljedu

50′ Nastavlja Bukvić u odličnom ritmu, sad je pucao s ruba šesnaesterca, odlazi to pored gola

46′ Prekodravac ulazi kod Osijeka umjesto Jugovića

46′ Počelo je drugo poluvrijeme u Osijeku

45′ Igor Pajač svirao je kraj prvog poluvremena! Nije bilo sudačke nadoknade

42′ Umalo autogol Osijeka. Petković je ubacio loptu u peterac, Nejašmić je prenio glavom, ali Malenica uspijeva uhvatiti loptu

39′ Ristovski je ubacio u sredinu, Baturina je sam, ali je glavom pucao ravno u Malenicu.

26′ OSIJEK VODI! Bukvić je izigrao Dinamovu obranu i krasno zabio za vodstvo Osijeka!

20′ Kaneko je napravio prekršaj na Jugoviću, bit će slobodni udarac za domaćine. Ćokaj je ubacio, Pušić pucao, ali obrana Dinama blokira, bit će korner. Nakon kombinacije Osječana, izbacuju loptu igrači Dinama

15′ Dinamo je zasad bolja momčad na rasprodanoj Opus Areni

7′ Pokušao je Baturina iz daljine, protegnuo se Malenica, ali nema opasnosti za vrata Osijeka, odlazi to pored vratnice

6′ Sučić je ubacio na Petkovića, koji pokušava glavom, ali odlazi to pored vratiju Malenice

5′ Baturina je ubacio na peterac iz slobodnjaka, Bernauer je na lopti, ali Malenica odlično reagira i izbija.

3′ Prva prijetnja Osijeka! Jurišić je prošao, Nevistić obranio. Bit će korner za domaćine, ali ubačaj odlazi ravno Nevistiću u ruke

1′ Susret u Osijeku je počeo!