Dinamo uvjerljivom pobjedom protiv Gorice osigurao polufinale kupa

28.02.2024., Zagreb - SuperSport Hrvatski nogometni kup, cetvrtina finala, GNK Dinamo - HNK Gorica. Photo: igor Kralj/PIXSELL

Igor Kralj/PIXSELL

Dinamo je posljednji polufinalist SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa. Modri su u četvrtfinalu pred 3.455 gledatelja na Maksimiru bili bolji od Gorice rezultatom 4:0 (2:0). Za uvjerljivu pobjedu u strijelce su se upisali Gabriel Vidović, Fran Brodić, Sandro Kulenović i Luka Vrbančić.

Izabranici Sergeja Jakirovića su pitanje pobjednika riješili već u uvodnoj fazi susreta. Prvo je u 8. minuti Sučić okomitim proigravanjem asistirao za Vidovića koji je u situaciji 1 na 1 matirao Radoševića, a potom je u 27. Brodić na vrhu šesnaestercu dočekao odbijenu loptu nakon čega je snažnim udarcem pronašao put do gola. Potom je u 56. minuti Kulenović sigurno realiziravši kazneni udarac kojeg je prethodno skrivio Đekić prekršajem nad Vidovićem. Konačni rezultat dvoboja je u 82. minuti postavo Vrbančić koji se nakon proigravanja Kulenovića ubacio iz drugog plana te je preciznim udarcem s 15 metara zatresao mrežu.

Gosti su svoje prilike propustili realizirati preko Jurića u prvom dijelu koji je u situaciji 1 na 1 pucao pored gola, potom je u drugom poluvremenu Leš snažnim udarcem zatresao gredu da bi na koncu Zagorec obranio šansu u kojoj se našao Soldo.