NOGOMETNE POSLASTICE Može li Inter preko Simeoneovog Atletica do četvrtfinala?

FC Internazionale v Atalanta BC - Serie A Lautaro Martinez of FC Internazionale celebrates with Marko Arnautovic of FC Internazionale after scoring a goal during the Serie A football match between FC Internazionale and Atalanta BC. Milan Italy Copyright: xNicolňxCampox,Image: 852260484, License: Rights-managed, Restrictions: Credit images as "Profimedia/ IMAGO", Model Release: no, Credit line: IMAGO / imago sportfotodienst / Profimedia

IMAGO / imago sportfotodienst / Profimedia

U srijedu ćemo doznati posljednje četvrtfinaliste ovogodišnje Lige prvaka. Od 21 sat sastaju se Atletico Madrid – Inter te Borussia Dortmund – PSV. Kako u prvim utakmicama nijedna od ekipa nije ostvarila značajniju prednost, nogometna zabava za gledatelje mogla bi potrajati do kasno u noć.

Šest ekipa već je poznato – Manchester City, Bayern, PSG, Real Madrid, Barcelona i Arsenal.

Derbi igraju Atletico Madrid i Inter, a ekipa iz Milana brani gol prednosti. “Nerazzurri” su u prvoj utakmici bili puno bolji i mogu žaliti što imaju samo jedan gol prednosti u uzvratu. Inter, aktualni europski doprvak, u prvom je susretu slavio zahvaljujući pogotku Marka Arnautovića iz 79. minute. “Nerazzurri” su u posljednjih 14 utakmica u Ligi prvaka izgubili samo lanjsko finale od Manchester Cityja.

Inter je i večeras favorit, a njihove fantastične igre u Seriji A i gotovo potvrđen naslov prvaka omogućavaju im da se maksimalno posvete Ligi prvaka. Ipak, Atletico Diega Simeonea nikad se ne smije otpisati pa nas svakako čeka uzbudljivih (najmanje) 90 minuta igre u Madridu.

Istovremeno, u Dortmundu će snage odmjeriti Borussija i PSV. Prvi susret završen je 1:1, pa je uoči uzvrata sve otvoreno i teško je procijeniti koja je momčad bliža plasmanu dalje, izuzev prednosti domaćeg terena za Nijemce.

PSV je ostao neporažen u posljednjih šest utakmica u Ligi prvaka izjednačivši tako svoj rekord od šest susreta bez poraza između listopada 1997. i rujna 1998. Njemački sastav poveo je u 24. minuti – Marcel Sabitzer je uposlio Donyella Malena koji je primio loptu u šesnastercu i malo iskosa pucao po golu. Lopta je pogodila Sergina Desta i malo promijenila smjer završivši ispod grede Waltera Beniteza. Nizozemski napadač nije slavio pogodak jer je u Borussiju došao upravo iz PSV-a čiji je dres nosio tri sezone. PSV je ipak izjednačio u 56. minuti golom Luuka de Jonga iz kaznenog udarca kojeg je skrivio Mats Hummels oborivši Tillmana.

Dortmund ne blista u Bundesligi, što se ne može reći za vodeći PSV u domaćem prvenstvu.

Liga prvaka: Inter bolji od Atletica, bez pobjednika u Eindhovenu