INTER GAZI SVE REDOM! Nova žrtva je hit Serie A Bologna, Moro ušao s klupe

EPA/ELISABETTA BARACCHI

Nogometaši milanskog Intera napravili su novi trokorak ka potvrdi osvajanja 20. naslova prvaka Italije svladavši kao gosti Bolognu s 1-0

Jedini pogodak na utakmici postigao je u 37. minuti mladi njemački stoper Yann Bisseck (23). Još jedan od dragulja koji su Marotta i Ausilio doveli za ‘siću’, ovaj put za 7 milijuna eura iz danskog Aarhusa.

Dečko uglavnom sjedi i uči od dokazanog velemajstora Pavarda, a tu i tamo zaigra. Pa i zabije. Kao stoper. Npr. danas u Emiliji-Romagni.

Jedan gol, dovoljan za nova tri boda i još jednu potvrdu apsurdno uvjerljive dominacije Nerazzurra u Serie A ove sezone. Sljedećeg tjedna čeka ih uzvrat osmine finala Lige prvaka sa Simeoneovim Atleticom, a u Madrid idu prednošću 1:0 iz prve utakmice).

Moro dobio 20-ak minuta

Naš Nikola Moro igrao je za Bolognu od 69. minute. Bologna je, inače, najugodnije iznenađenje prvenstva. Njen trener Thiago Motta osvojio je onu povijesnu ‘tripletu’ s Mourinhovim Interom 2010., a sad radi sjajan posao s Bolognom.

Ali ni njegova sjajna momčad niti kod kuće nije mogla iz tračnica izbaciti Inter-express Simonea Inzaghija.

Fenomenalni Inter sada ima 75 bodova, 18 više od drugog Juventusa, a 19 od trećeg Milana, dok je četvrta Bologna ostala na 51 bodu.

Serie A, 28. kolo:

Petak:

NapoliTorino 1-1 (Kvaratskhelia 61 / Sanabria 64)

Subota:

CagliariSalernitana 4-2 (Lapadula 12, Gaetano 40, Šomurodov 52, 76 / Kastanos 56, Maggiore 58)

SassuoloFrosinone 1-0 (Thorstvedt 58)

BolognaInter 0-1 (Bisseck 37)

Genoa – Monza 2-3 (Guðmundsson 52′, Vitinha 68′ / Pessina 12, Mota 18′, Maldini 79′)