NE MISLE SE PREDATI Zrinski Osječko novom pobjedom ponovno na vrhu 2. HNL: Čeka nas ludi kraj prvenstva

05.05.2024., stadion Gradski vrt, Osijek - SuperSport Prva Nogometna liga, 29. kolo, NK Zrinski Osjecko 1664 - NK Dugopolje. Slavlje nogometasa Zrinskog nakon pogodka Mirana Horvata za vodstvo 2:0. Photo: Borna Jaksic/PIXSELL

Vrlo brzo su se nogometaši Zrinskog Osječko 1664 vratili na vrh drugoligaške ljestvice, u 29. kolu su kao domaćini pobijedili Dugopolje 4-1 i ponovno imaju dva boda više od Šibenika.

Nastavlja se tako žestoka borba ova dva kluba za prvo mjesto u Prvoj NL, jedino koje vodi u elitnu HNL. Nedjeljnim uspjehom je Zrinski Osječko 1664 upisao sedmu prvenstvenu pobjedu u nizu, dok je dan ranije Šibenik svladao pred svojim navijačima Jarun 2-0 i tako upisao desetu pobjedu u nizu. Posredstvom tog slavlja Šibenik je samo nakratko boravio na vrhu ljestvice, ali ga je veliki suparnik već spustio poziciju niže ove nedjelje.

NE PRESTAJE TRPATI Mladi Vatreni je u formi života: Ako ovako nastavi, mogao bi i na Euro

Strijelci su za Zrinski Osječko 1664 protiv Dugopolja bili Miran Horvat u 37., Dominik Dogan u 55. i Ivijan Svržnjak u 70. minuti, uz autogol Brune Burčula u 20., dok je jedini strijelac za goste bio Stipe Tokić u 31. minuti.

Sve je bliže scenarij po kojem će o drugoligaškom prvaku odlučivati utakmica posljednjeg kola kada je Zrinski Osječko 1664 domaćin Šibeniku.

Do kraja sezone Zrinski Osječko 1664 na domaćem terenu igra protiv Sesveta i Šibenika, dok će gostovati kod Jaruna i Vukovara 1991. Osim kod Zrinskog Osječko 1664 u zadnjem kolu Šibenik će do kraja još u gostima igrati protiv Sesveta, dok na svom Šubićevcu dočekuje Vukovar 1991 i Dubravu Tim Kabel.