NAJBOLJI STRIJELAC LIGE Mierez s hat-trickom srušio Goricu

28.04.2024., gradski stadion, Velika Gorica - SuperSport prva Hrvatska nogometna liga, 32. kolo, HNK Gorica - NK Osijek. Photo: Marko Prpic/PIXSELL

Marko Prpic / Pixsell

Zahvaljujući trostrukom strijelcu Ramonu Mierezu Osijek je u 32. kolu SuperSport HNL-a na gostovanju kod Gorice pred 812 gledatelja slavio rezultatom 0:3 (0:1). Bijelo-plavi su tako današnjem suparniku pobjegli na 12 bodova prednosti čime su ga eliminirali iz borbe za Europu.

Izabranici Zorana Zekića su 13. pobjedom u sezoni prvom pratitelju Lokomotivi, koja večeras dočekuje Rijeku, pobjegli na četiri boda razlike. Momčad koju vodi Rajko Vidović je pak zabilježili 15. poraz odnosno treći u nizu otkad ih je preuzeo novi trener. U sljedećem kolu za tjedan dana Osijek će ugostiti Lokomotivu dok će Gorica u Koprivnici igrati sa Slaven Belupom.

Već u 4. minuti susreta Osijek je mogao povesti. Mierez je proigrao Jugovića koji je ostao sam u šesnaestercu, ali njegov udarac s desetak metara uspješno je obranio Banić.

Nova šansa za Bijelo-plave uslijedila je u 19. minuti kada je Matković nakon solo prodora pucao s ruba šesnaesterca, no vratar Gorice je lagano zaustavio loptu. Isti igrač je zaprijetio i u 34. minuti kada mu se lopta odbila nakon kornera, no s desetak metara iskosa je šutirao preko gola.

Domaćin je jedinu šansu u prvom dijelu imao u 42. minuti kada je Pršir iz slobodnog udarca ubacio za Vujnovića, no on je na šest metara glavom loše zahvatio loptu tako da nije uspio pogodit okvir gola.

U sudačkoj nadoknadi prvo dijela Osijek je došao u vodstvo. Nakon ubačaja Pušića s desne strane lopta se odbija do Mireza koji je snažnim udarcem s deset metara poslao loptu kroz noge Banića.

Gosti su u 51. minuti povećali prednost. Nakon dobrog ubačaja Jurišića s lijeve strane udarcem glavom je sa sedam metara mrežu zatresao Mierez.

Matković je zaprijetio i u 59. minuti. Nakon što je poslao u prazno Maloču uputio je udarac s ruba šesnaesterca iskosa za još jednu sigurnu intervenciju Banića. Uslijedio je i prizemni pokušaj Miereza u 71. minuti koji je sa 17 metara prohujao pored bliže stative.

Odlično je u 74. minuti sa 17 metara šutirao Pršir, a Kolić je paradom odbio loptu te je još jednom intervencijom ispred same gol linije uspio otkloniti opasnost.

Osijek uzvraća dvije minute kasnije kada je Bukvić s desne strane ubacio za Miereza čiji pokušaj glavom sa šest metara brani golman Gorice.

El Toro do hat-tricka dolazi u 80. minuti kada ga je nesebično poslužio Bukvić, a on je iz blizine zatresao mrežu za svoj 17. prvenstveni pogodak u sezoni čime se učvrstio na vodećoj poziciji najboljih strijelaca lige.

U 85. minuti se u strijelce umogao upisati i Gržan koji je sa šest metara iskosa zatresao gredu. Isti igrač se u 92. minuti ubacio iz drugog plana, no u situaciji 1 na 1 s Banićem loptu šalje pored vratnice. Bila je to posljednja šansa na susretu.

Kolo će od 19:30 u Kranjčevićevoj zaključiti Lokomotiva i Rijeka.