LUDNICA U ŠPANJOLSKOJ Tri penala, a samo jedan realiziran: Girona kaotičnom pobjedom preskočila Barcelonu

ESP: Girona FC-UD Las Palmas. La Liga EA Sports. Date 4 Miguel Gutierrez of Girona FC and Julian Araujo of UD Las Palmas during the La Liga EA Sports match between Girona FC and UD Las Palmas played at Montilivi Stadium on September 3, 2023 in Girona, Spain. kpng Copyright: xAlexxCarrerasx/xPRESSINPHOTOx PS_230903_707,Image: 847736070, License: Rights-managed, Restrictions: Credit images as "Profimedia/ IMAGO", Model Release: no, Credit line: Alex Carreras / PRESSINPHOTO / imago sportfotodienst / Profimedia

Alex Carreras / PRESSINPHOTO / imago sportfotodienst / Profimedia

U prvom subotnjem ogledu 33. kola španjolske La Lige nogometaši Girone su u gostima svladali Las Palmas 2-0 te su se vratili na drugo mjesto ljestvice.

Las Palmas je mogao povesti već u osmoj minuti, ali udarac s bijele točke Ramireza je obranio gostujući vratar Gazzaniga. U 26. minuti ni Girona nije realizirala jedanaesterac. Domaći vratar Valles je obranio udarac Dovbika, ali je na odbijenu loptu natrčao David Lopez i postigao pogodak za 1-0 Girone.

Pobjedu je Girona potvrdila u 57. minuti kada je opet dosuđen jedanaesterac, a ovaj put je Ukrajinac Dovbik, prvi strijelac La Lige, bio precizan. Dovbik je u posljednje četiri ligaške utakmice postigao pet golova.

ULOVILE IH KAMERE Liverpool ponovno kiksao, Salah se žestoko sukobio s Kloppom: Smirivao ga suigrač

Girona je barem privremeno ponovno druga na ljestvici. Ima utakmicu i bod više od treće Barcelone. Vodeći Real ima čak 13 bodova više od Girone. Las Palmas je ostao na 13. mjestu, ali je upisao već šesti ligaški poraz u nizu.

Četiri utakmice se igraju u nedjelju, a parovi su Cadiz – Mallorca, Granada – Osasuna, Villarreal – Rayo Vallecano i Betis – Sevilla. Posljednja utakmica kola odigrat će se u ponedjeljak, a sastaju se Barcelona – Valencia.