Karoglan: “S Pukštasom sam prezadovoljan. Kritiziram ga kada uđe u preduboko razmišljanje”

12.11.2023., Split - SuperSport prva Hrvatska nogometna liga, 15. kolo, HNK Hajduk - NK Varazdin. Trener Mislav Karoglan

Ivo Cagalj/PIXSELL

Nogometaši Hajduka u nedjelju su se na Poljudu pobjedom 3:1 nad Varaždinom učvrstili na vrhu ljestvice HNL-a.

Za slavlje domaćina su se u strijelce upisali Pukštas, Šarlija i Krovinović dok je vlastitu mrežu za konačan rezultat zatresao Uremović.

Rijeci sada uz dvije odigrane utakmice više bježe šest, a Dinamu uz tri susreta više deset bodova. Utakmica Rijeke i Dinama na Rujevici počela je u 19 sati.

”Varaždin je imao prvu šansu. Pustili smo tri klipa na poluvremenu. Sva tri su bili gdje na otvorenoj lopti nismo bili dobro pozicionirani u šesnaestercu. Kada smo zabili golove, opustili smo se, bilo je dobrih stvari. Momci su odradili utakmicu s dosta šansi. Imali smo loš ulazak u drugo poluvrijeme, izgubili smo presing i doseg. Analizirat ćemo utakmicu i biti pametniji”, rekao je trener Hajduka Mislav Karoglan nakon utakmice.

Dodao je da Hajduk ima amplitude u igri. !Ali, dok je god više dobrih stvari, onda si zadovoljan, ne treba tražiti kruha preko pogače. Treba dati i kredit Varaždinu, dobri su na lopti, guštam ih gledati, igraju bez straha. Neke faze igre imaju ponajbolje u ligi. Želim kolegi da nastavi tako raditi. Čestitam momcima, odradili smo pet utakmica, zatvorili ciklus. Idući ciklus je puno teži, svaka utakmica će biti izazovna“, poručio je.

Novinari su ga pitali koliko je zadovoljan Hrgovićem? “‘S njim sam vezan. S veznog sam ga u kadetima vratio na beka. Krasno je dijete”, odgovorio je.

Prvi pogodak, kojim je prekinut niz Hajduka bez gola na Poljudu u prvom poluvremenu ove sezone, postigao je Rokas Pukštas. “S njim sam prezadovoljan. Kritiziram ga kada uđe u preduboko razmišljanje. Ne brojim nikad tehničke greške igrača”, istaknuo je Karoglan.

Upitan o poziciji i nastupu Filipa Krovinovića, koji se također upisao u strijelce, rekao je: “Ne znam. U fazi obrane je igrao iza Livaje, a u fazi napada je bio nisko. Želim od njega više. Traži se i od mene više.”

Na kraju je rekao da će gledati utakmicu Rijeke i Dinama, koja je počela u 19 sati. “Volio bih da bude dobra utakmica. Veselim se dobrom nogometu”, zaključio je Karoglan.