PRVE REAKCIJE Kulenović: ‘Idemo po duplu krunu’; Lučić: ‘Trpio sam već dugo, ali sam jedino ja tu’

Nakon što je Rijeka u prvom polufinalu Kupa svladala Lokomotivu 1:0, istim rezultatom Dinamo je slavio protiv Hajduka u drugom polufinalu.

Tako će Dinamo i Rijeka igrati finalne utakmice koje su na rasporedu 15. svibnja na Maksimiru, a uzvrat je 30. svibnja na Rujevici.

Vječni derbi na Poljudu, koji će ostati upamćen po tome što je za Hajduk debitirao Ivan Perišić, odlučio je Sandro Kulenović, koji je zabio u 15. minuti. S druge strane, i Dinamo je imao svog povratnika od ozljede, za Plave je zaigrao Marko Rog.

KAOS U SPLITU Torcida probila ogradu i krenula prema Boysima. Neredi se preselili na ulice!

Nakon utakmice vidjeli smo i ružne scene kada je, prilikom slavlja Dinamovih igrača s Bad Blue Boysima, Torcida probila ogradu i krenula na travnjak. Specijalna policija je, srećom, brzo reagirala i spriječila veći incident.

Nakon utakmice prvi komentar dao je junak Dinama Kulenović:

“Ovo je vrlo važna pobjeda, druga u nizu na Poljudu. Imali smo turbulentnu sezonu, s ovim pobjedama dokazali smo sebi i navijačam da smo pravi kada smo najbitnije. Znamo koliko je teško igrati derbi na Poljudu, idemo po duplu krunu.

Meni je kao zagrebačkom dečku ovo najljepše. Zabio sam jedini gol u derbiju na Poljudu. Za mene nema dalje. Izdominirali smo prvo poluvrijeme, ja sam imao četiri prilike, trebali smo zabiti i još koji gol. U drugom poluvremenu smo se trebali malo braniti, to nam je i uspjelo”, dodao je Kulenović.

Pred kamere je stao i vratar Hajduka Ivan Lučić, koji je ozlijeđen i nije trebao igrati, no morao je zamijeniti Lovru Kalinića već u 16. minuti.

“Nisam vjerovao da ću igrati danas, imam svoje probleme. Mislim da su obje momčadi imale svoje šanse na utakmici, zadnji je put Nevistić spašavao Dinamo, a sad sam ja vadio nešto. Nismo zabili, a oni jesu. Što reći…

Prije točno tjedan dana sam išao na magnetsku rezonancu,  puknuo mi je meniskus. Osjetio sam tu srijedu kako ne ide, to sam rekao klubu, ali sad je druga situacija. Trpio sam već dugo, trenutačno sam još samo ja tu od golmana. Kad igraš za ovakav klub, onda prolaziš kroz to, sljedeća je utakmica opet na meni…

Kako gledati na utakmicu s Rijekom? Moramo ići po pobjedu, nema druge riječi”, zaključio je golman Hajduka.

NEVJEROJATNA DRAMA Dinamo nakon šokantne završnice u finalu Kupa: Perišić debitirao za Hajduk